Anasayfa Duyurular Tatlift asansör üretim tesisi Tataristan’da açıldı
Duyurular - Nisan 24, 2024

Tatlift asansör üretim tesisi Tataristan’da açıldı

Asansör ekipmanları üreten Tatlift fabrikası Tataristan’da resmi olarak açıldı. Törene Rais RT Rüstem Minnihanov da katıldı.

Şirket tam çevrim yolcu asansörleri üretmektedir. Tesisin kurulmasına 2020 yılında başlandı; Şubat 2024’te Gosstroynadzor denetimi gerekliliklere uygunluk konusunda bir sonuç yayınladı.

“RF Tataristan asansörlerinin üretimine başlıyoruz. Bu projeyi 2020 yılında değerlendirdik ve bugün burada zaten sunuluyor. Ürünlerin üretimine yönelik büyük planlar var, bunlar arasında yüksek hızlı asansörler ve diğer modeller de yer alıyor.” dedi Minnihanov.

Şu anda işletmenin üretim kapasitesi yılda 1,5 bin asansöre kadar çıkıyor ancak şirket gelişmeyi planlıyor. 2030 yılına kadar ikinci aşama kapsamında burada bir test kulesi inşa etmeyi ve asansör aksamlarının üretimini organize etmeyi planlıyorlar. Üretim süreçlerini otomatikleştirmenin görevleri incelenmektedir. Bu, yıllık asansör üretimini ikiye katlayarak yılda 3 bine çıkaracak.

Şirketin ürünleri Rusya bölgelerine ve ihracata yöneliktir. RF Tataristan Konut ve Toplumsal Hizmetler Fonu programı kapsamında eski asansör ekipmanlarının değiştirilmesi programı kapsamında kullanılması planlanmaktadır.

İşletme 2025 yılına kadar 200’e kadar istihdam yaratacak ve 2030 yılına kadar sayıları 300’e çıkacak. Projeye yapılan yatırımların hacmi 950 milyon ruble olarak gerçekleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Kazan’daki atık su arıtma tesislerinin yeniden inşası %84 tamamlandı

Bu yıl, “Volga’nın İyileştirilmesi” federal projesi kapsamında KazanR…