Anasayfa Duyurular Gine-Bissau Devlet Başkanı: KazanForum Müslüman ülkeler arasındaki etkileşimi teşvik ediyor
Duyurular - 1 hafta önce

Gine-Bissau Devlet Başkanı: KazanForum Müslüman ülkeler arasındaki etkileşimi teşvik ediyor

Uluslararası ekonomik forum “Rusya – İslam Dünyası: KazanForum” Müslüman ülkeler arasındaki ekonomik etkileşimi teşvik edecek. Bu görüş, bugün bir çalışma ziyareti için Kazan’a gelen Gine-Bissau Devlet Başkanı Oumar Sisoku Embalo tarafından gazetecilere ifade edildi.

“Ülkemiz ile Rusya Federasyonu arasındaki ilişkilerin belli bir gelişme süreci var. Önümüzdeki hafta, Müslüman ülkelerin temsilcilerini bir araya getiren ve bu ülkeler arasındaki ekonomik etkileşimi teşvik eden harika, muhteşem bir etkinlik olan KazanForum’un Kazan’da başlayacağını büyük bir mutlulukla öğrendim. Ben de bu girişimi büyük bir memnuniyetle karşılıyorum” dedi.

Mayıs ayı başlarında İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkelerin Devlet ve Hükümet Başkanları XV. Zirvesi’nin Gambiya’da yapıldığını hatırlattı.

“Ve eminim ki Kazan’da gerçekleşecek bu muhteşem etkinlik, Müslüman ülkeler arasındaki etkileşimi ve ortaklığı daha da güçlendirecektir. Kesinlikle, Müslüman bir cumhuriyet olan ülkemiz de bu etkinlikte yer alacak ve yer alacaktır,” diye sözlerini tamamladı Umaru Sisoku Embalo.

Uluslararası ekonomi forumu “Rusya – İslam Dünyası: KazanForum”, 2009 yılından bu yana her yıl Tataristan’ın başkentinde düzenleniyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kararıyla 2023’ten itibaren etkinlik federal statüye kavuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…