Anasayfa Uncategorized 10. Kazan Maratonu: Kim koşacak, nerede izlenecek, hangi yollar kapatılacak
Uncategorized - 1 hafta önce

10. Kazan Maratonu: Kim koşacak, nerede izlenecek, hangi yollar kapatılacak

11 ve 12 Mayıs tarihlerinde Tataristan’ın başkenti 10. Kazan Maratonu’nun yıldönümüne ev sahipliği yapacak. Bu yılki katılımcı sayısı 30 bin kişilik rekora yaklaştı. Organizatörler her yıl projelerine yeni bir şeyler getirmeye çalışıyorlar. Bu yıl sizi neyle şaşırtacaklarını TI-Sport materyalinde tam olarak anlatacağız.

Bu yıl, Kazan Maratonu’nun uzun yıllar aradan sonra yeniden canlanmasının üzerinden 10 yıl geçti. Geçtiğimiz on yılda dünyanın 40’tan fazla ülkesinden 150 binden fazla koşucu Tataristan’ın başkentindeki yarışlara katıldı. Katılımcı sayısı 2,5 binden 30 bine yaklaştı. Yarışma organizatörleri, yıl dönümü sezonunu unutulmaz kılmak için katılımcılar ve hayranlar için birçok yeni performans hazırladı.

Böylece maratonda özel bir yarışma kapsamında bir Çin crossover oynanacak. 18 yaş ve üzeri kayıtlı katılımcılar çekilişte şanslarını deneyebilecekler. Çekiliş yarın Milenyum Meydanı’nda, Rusya bölgelerinin ve diğer ülkelerin bayraklarını taşıyan katılımcıların katıldığı Milletler Geçit Töreni sırasında gerçekleştirilecek.

Geçit töreninin bitiminden hemen sonra doğaçlama bir sahnede küçük bir konser programı gerçekleşecek. Yıl dönümü maratonunun resmi marşı, Murakami grubunun “Kilometer Zero” şarkısının cover’ı olacak şekilde ilk kez kamuoyuna sunulacak.

Popülerlik açısından Kazan Maratonu neredeyse Moskova Maratonu ve St. Petersburg Beyaz Geceler yarışı kadar iyidir. Ünlü isimler de buna katılmakla ilgileniyor. Böylece, bu yıl KVN ekibi “Kamyzyak Bölgesi Takımı” nın aktörü ve eski üyesi Denis Dorokhov, 10 km’lik mesafeye kaydoldu. Rusya milli futbol takımının eski kaptanı Alexey Smertin tam bir maraton koşacak. Tüm Rusya Atletizm Federasyonu Başkanı Pyotr Ivanov, yarı maraton mesafesini (21,1 km) Kazan’da tamamlamayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…