Anasayfa Turizm Tataristan ilk kez popüler bilim turizmi programına katıldı
Turizm - 1 hafta önce

Tataristan ilk kez popüler bilim turizmi programına katıldı

Mayıs tatillerinde Tataristan’da ilk kez popüler bilim rotaları açıldı. Oyunculuk bundan bahsetti. Hükümet basın servisine göre, Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko.

Ona göre, mayıs ayında Tataristan, Leningrad bölgesi ve Karaçay-Çerkes ilk kez popüler bilim turizmi programına katıldı. Artık ülke genelinde 19 bölgede 60 güzergah var.

“Mayıs tatillerinde 10 yeni rota daha seyahate açıldı. Moskova’da daha önce popüler bir bilim turizmi programı mevcuttu ve bu turlar yalnızca teklifin kapsamını genişletiyordu. Leningrad bölgesi, Tataristan ve Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti için yeni bir deneyim olacak; onlar programa ilk kez katıldılar” dedi Çernişenko.

Popüler bilim turizmi programı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin adına geliştirildi. Bu sayede gezginler, bazıları ulusal “Bilim ve Üniversiteler” projesi çerçevesinde faaliyet gösteren bölgelerdeki önemli bilimsel alanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilecek. Örneğin Tataristan’da turistler, adını taşıyan Astronomi Gözlemevi’ni ziyaret edebilirler. V.P. Engelhardt KFU, Innopolis ve diğer nesneler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…