Anasayfa Duyurular Kazan’da “Anadolu Esintisi” Sergisi açılacak

Kazan’da “Anadolu Esintisi” Sergisi açılacak

20 Ekim 2021’de Tataristan başkenti Kazan’da çağdaş Türk sanatçıların “Anadolu Esintisi” sergisinin açılışı gerçekleşecek. Sergide, Türkiye’nin en ünlü ressamlarının çeşitli 44 eseri yer alacak. 

“Ermitaj Kazan” Müzesinde açılacak sergi, Devrim Erbil, Yalçın Gökçebağ, Ergin İnan, Fevzi Karakoç, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Mahir Güven, Metin Kalkızoğlu, Nevres Akın, Raşit Altun, Resul Aytemur, Zahit Büyükişleyen gibi Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının çok çeşitli eserlerini bir araya getiriyor. 

Sergiye katılan sanatçıların çoğu, bu sergi kapsamında Kazan’ı ilk kez ziyaret edecek ve yerel sanatçılarla yaratıcı buluşmalarda yer alacak. 

Organizatörler, Tataristanlıların ve konuklarının “Anadolu Esintisi” sergisiyle tanışmasının, Türk güzel sanatlarının gelişim tarihi hakkında genel bir fikir edinmeye, estetik tekniklerin ve yaratılış fikirlerinin yansımasını değerlendirmeye yardımcı olacağını umuyorlar.  

Aynı zamanda serginin Türkiye ile Rusya arasındaki kültürel ve insani bağların gelişmesine önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorlar. 

Sergi Türkiye Cumhuriyeti Kazan Başkonsolosluğu ve “Kazan Kremlin” Devlet Müzesi işbirliği ile “Kastamonu Entegre” ve “Türk Hava Yolları” firmalarının sponsorluğunda düzenleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…