Anasayfa Duyurular Yurt dışı yasak, Mayıs tatilinde yurt içinde uçan Ruslara da karantina!
Duyurular - Mayıs 8, 2020

Yurt dışı yasak, Mayıs tatilinde yurt içinde uçan Ruslara da karantina!

Rusya'da Mayıs tatili döneminde 70 bin kişinin ülke içinde uçakla seyahat etmesi bekleniyor. Koronavirüs salgınının merkezleri konumundaki Moskova ve St. Petersburg'dan federal bölgelere gidecek insanların hastalığı yaymasından endişe ediliyor. 

TurkRus.Com’un haberine göre, Yerel yönetimler bu şehirlerden gelecek kişilere 2 hafta karantinada kalma zorunluluğu getirdi. Nijniy Novgorod, Voronej ve Belgorod bu yerel yönetimlerden bazıları. Tataristan, Kaliningrad, Volgograd, İvanovo, Kırım ve Krasnodar ise sadece Moskova ve St. Petersburg’dan değil, tüm bölgelerden gelenlere karantina uyguluyor.

 

Hava yolu seferlerinin büyük oranda iptal edilmesi nedeniyle bu yıl Mayıs ayında seyahat edecek insan sayısı geçtiğimiz yılın onda biri kadar. Bilet satış servisleri 29 Nisan – 12 Mayıs tarihleri arasından Moskova ve St. Petersburg’dan 70 bin insanın diğer bölgelere uçacağını açıkladı.

 

En çok seyahat edilecek bölgeler Mahaçkale, Mineralnıye Vodu, Simferopol, Vladikavkaz, Krasnodar, Soçi, Kazan ve Rostov-na-Donu. Bilet satış servisi yetkilileri, satılan biletlerin büyük bir bölümünün sadece gidiş olmasından hareketle çoğu insanın memleketine dönüş yaptığı kanısında.

 

Moskova’dan en çok tren bileti satılan güzergahlar Kazan, Nijniy Novgorod, İvanovo, Soçi, Voronej, Volgograd, Belgorod ve Vladimir olarak sıralanıyor.
Foto : Kirill Kukhmar’/TASS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Türkiye’nin ilk fosil ormanı UNESCO listesi yolunda

2013 yılında Türkiye’nin “ilk” fosil ormanı ilan edilen Hoçaş Fosil Orma…