Anasayfa Ekonomi Yılın başından bu yana Tataristan’daki girişimci sayısı yüzde 3 arttı
Ekonomi - Haziran 9, 2021

Yılın başından bu yana Tataristan’daki girişimci sayısı yüzde 3 arttı

Tataristan'da girişimci sayısında sürekli bir artış gözlemleniyor. Yıl başından bu yana cumhuriyetteki işadamlarının sayısı yüzde3 arttı.  

Tataristan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Midhat Şagiahmetov bir gazetecinin küçük işletme hacmindeki toparlanma dinamikleri hakkındaki sorusunu yanıtlayarak Tataristan Bakanlar Kurulu’ndaki bir brifingde bu konuya değindi.  

Bakan, “Geçen yılın sonunda küçük ve orta ölçekli işletmelerde istihdam edilen vatandaş sayısını korumayı başardık. Ve zaten bu yılın beş ayından sonra kesinlikle olumlu bir eğilim olduğunu görüyoruz ”dedi. 

Özellikle 1 Mayıs itibariyle cumhuriyette 158 binden fazla küçük ve orta ölçekli işletme tescil edilmiştir. Bu verileri yılın başındaki göstergelerle karşılaştırırsak yüzde 3’ün üzerinde bir artış var. 

Bakan “Küçük ve orta ölçekli işletmeler cumhuriyet ekonomisinin gelişmesinde her zaman önemli bir rol oynamıştır” dedi ve “Bizim için asıl görev, yeni işyerleri yaratmak ve geçmiş yıllarda girişimciliğimizin yarattığı işleri korumaktır diye sözlerine ekledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…