Anasayfa Duyurular Yandex Taksi 4 gün içinde 3 bin kere doktorları hastaların yanına ulaştırmış
Duyurular - Nisan 3, 2020

Yandex Taksi 4 gün içinde 3 bin kere doktorları hastaların yanına ulaştırmış

Son 4 gün içinde Kazan doktorları Yandex Taksi tarafından özel olarak ayırtılan arabalarda 3 binden fazla hastayı ziyaret etmişler. Bu da şehir hastanelerindeki personele olan yükü azaltmaya mümkünlük verdi. Şehir hastaneleri doktorları Yandex Taksi arabalarını ücretsiz olarak kullanabilmekteler.

Hastane doktorları için 30 arabanın ayırıtılması hakkında Kazan Belediye Başkanı İlsur Metşin koronavirüsün yayılmasını engelleme merkezi toplantısında haber etmişti. İlk hafta Yandex Taksi taşımacılığı ücretsiz olarak yapacak ve önümüzdeki haftadan itibaren anlaşmaya göre taşımacılık üçreti Tataristan Sağlık Bakanlığı’nın bütçesinden ödenecek.

Daha önceden Kazan Belediye Başkanı inisiyatifiyle  şehir hastanelerinin kullanımına geçici olarak15 belediye arabası verilmişti. Geçtiğimiz hafta içinde onlar doktorları 2 binden fazla hastaya ulaştırmışlardı. Sonrasında bu arabalar yaşlıve risk grubunda olan insalara yiyecek ve gerekenleri götürmek için oluşturulan gönüllüler merkezine devredildi.

Haber kaynağı: https://www.kzn.ru/meriya/press-tsentr/novosti/za-4-dnya-vrachi-sovershili-3-tys-vyezdov-k-patsientam-na-mashinakh-yandeks-taksi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…