Anasayfa Ekonomi VTB: Tataristan’da Yılbaşı eğlencesine yapılan harcamalar yaklaşık 200 milyon ruble olarak gerçekleşti

VTB: Tataristan’da Yılbaşı eğlencesine yapılan harcamalar yaklaşık 200 milyon ruble olarak gerçekleşti

Yeni Yıl tatillerinde, RF Tataristan Cumhuriyeti sakinleri ve konukları bölgede  yaklaşık 200 milyon ruble harcadı. En büyük dinamikler eğlence harcamaları -% 34, seyahat acentesi hizmetlerine -% 28 ve otellere -% 25 – gösterildi.

Tataristan sakinleri ve bölgenin konukları, tiyatroları, sinemayı ve diğer eğlence tesislerini ziyaret etmek için yaklaşık 13 milyon ruble harcadı; bu, 2020’ye göre% 34 daha fazla.

Otel işletmesi, geçmiş tatillerde cironun% 25, ​​işlem sayısının% 32 arttığı yüksek büyüme gösterdi. Bu, Tataristan’da kış turizmine olan talebin arttığını gösteriyor. Toplam harcama miktarı 13,4 milyon ruble.

Bölgedeki seyahat acentelerinde ciro% 28 (2 milyon ruble) ve işlem sayısı -% 31 arttı. Araç kiralama da olumlu dinamikler gösterdi. Tatillerde bölgedeki bu hizmetler için ciro% 14 arttı.

Genel olarak, Rusyalıların Yeni Yıl tatillerinde ülke çapında eğlence ve seyahat için yaptığı harcamalar, geçen yıla göre 500 milyon ruble daha fazla olan 22,5 milyar rubleyi aştı. Aynı zamanda, ana harcama kategorilerine göre çevrimiçi satın alma hacmi üçte bir arttı – 9 milyar ruble. Toplam harcama hacmi içinde payları yıl içinde% 30’dan% 40’a çıktı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…