Anasayfa Entertainment Travel Uzmanlar Türkiye’ye tur fiyatlarının ne kadar artacağını tahmin ettiler
Travel - Turizm - Şubat 10, 2022

Uzmanlar Türkiye’ye tur fiyatlarının ne kadar artacağını tahmin ettiler

Rusya Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Sergey Golov, Sputnik radyosuna verdiği röportajda, Türkiye’ye tur fiyatlarında yüzde 50’lik bir artış olasılığını yorumladı. Bu tür tahminler, Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından açıklanmıştı.

“Bir artış olacak, çünkü Türkiye’de lira çöktü, euro kuru büyüyor ve tüm operatörlerin ortaklarla yaptığı anlaşmalar euro üzerinden, işte artışın nedeni bu. Bu, tur operatörlerinin daha fazla kazanma arzusu değil, pazarla tanışma arzusudur. Şimdi aktif bir erken rezervasyon var, şık koşullar var.

Bir de koronavirüs pandemisi hesaba katarak Türkiye’ye uçup uçmayacağımız sorusu ortaya çıkıyor. Yaz sezonuna kadar fiyatlarda yüzde 25-50’lik bir artış görmüyorum, bence bu maksimum yüzde 5-10’dur” dedi.

Daha önce tur operatörleri, Rusyalıların bu yıl Türkiye’ye son dakika yaz turlarına güvenmemeleri gerektiğini söylemişti. Bunları sadece Nisan ayına kadar daha düşük bir fiyata satın almak mümkün olacağını ve sezondan önce seyahat maliyetinin yüzde 25-50 artacağı tahmin edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…