Anasayfa Duyurular Ünlü Rus doktor sözlerini tekrarladı: Türkiye’nin kapatılması, anlamsız
Duyurular - Turizm - Nisan 21, 2021

Ünlü Rus doktor sözlerini tekrarladı: Türkiye’nin kapatılması, anlamsız

Ünlü doktor ve TV sağlık programları sunucusu Prof. Dr. Aleksandr Myasnikov, Rusya’nın Türkiye’ye uçak seferlerinin kapatılmasını tekrar eleştirerek, “Bu, anlamsız” dedi.

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran ünlü doktor, “Rusya’da halihazırda yeni virüs türleri olduğunu kabul ediyoruz. Uzun zamandır ülke çapında bu virüs türleri dolaşıyor.  Bu nedenle, herhangi bir sınırın kapatılmasının bir etkisi yok.” dedi.

Öte yandan, ünlü Rus doktor, Rusya’nın tatil beldelerinde de çok sayıda virüslerin olabileceği uyarısında bulundu.

Geçen hafta, Prof. Dr. Aleksandr Myasnikov, Rusya’nın Türkiye’ye uçak seferlerinin kapatılmasını eleştirerek, “Bu,  koronavirüsün Rusya’da yayılması sorununu çözmüyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Myasnikov, “Bir yandan korkuyoruz, bağırıyoruz: ‘”Evet, Türkiye’den geliyorlar, her şey kötü, her şey kayboldu, sınırları kapatın” ve o zaman neden hepiniz aşı yaptırmıyorsunuz? “Buna ihtiyacım var mı? ” diye bu acıyı çekmeye değer mi? Önce beyninizde karar vermeniz, ardından da sınırları kapatmanız gerekiyor.” tepki vermişti.

DAHA ÖNCE DE ELEŞTİRMİŞTİ

Bu arada, Ekim ayında da ünlü Rus doktor, “koronavrirüs” iddiasıyla Türkiye’ye gerçekleştirilen uçuşların yasaklanmasını isteyen Rus politikacı Vladimir Jirinovski’ye tepki göstermişti.

Myasnikov da, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kimse bir şey getirmedi. Çünkü hiçbir koronavirüs hiçbir yere gitmedi. Beklenen belirli bir düşüş vardı, şimdi beklenen bir iyileşme. Sonra bir düşüş daha olacak ve ardından bir artış daha olacak. Koronavirüs artık bizimle daima… Bunu anlamamız lazım. Ve diğer virüsler gibi. Bunu nihayet anladığımız takdirde, sınırları kapatmak, eve kilitlenmek gibi şeylerden vazgeçeceğiz. Yüksek duvar ve demir kapıların arkasında oturmayacağız. Hatta kulağa bile saçma geliyor” dedi.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/unlu-rus-doktor-sozlerini-tekrarladi-turkiyenin-kapatilmasi,-anlamsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…