Anasayfa Turizm Türkiye’ye giden Rus turist sayısı giderek artıyor
Turizm -

Türkiye’ye giden Rus turist sayısı giderek artıyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusya Federal Güvenlik Servisi FSB sınır birliği hizmetinden alınan verilere dayanarak yurt dışı turlarının sayısında artış olduğunu bildirdi.

ATOR’a göre, Rusların yurtdışı seyahatlerinin sayısı açıklandı: Buna göre, 2023’ün ilk çeyreğinde yRus turistler, 2022’nin aynı dönemine göre yüzde 26,2 daha sık ülkeyi terk etti.

ATOR’a göre, Ruslar, Ocak-Mart 2023 arasında yurt dışına 4,8 milyon seyahat gerçekleştirdi.

Bu dönemde en sık Ruslar, Türkiye’yi ziyaret etti (772,6 bin ziyaret), ikinci sırada Tayland (566,4 bin) ve üçüncü sırada BAE (492,7 bin ziyaret) yer aldı.

İlk 10’da ayrıca Mısır (277 bin), Sri Lanka (79 bin), Maldivler (65 bin), Hindistan (63 bin), Sırbistan (31 bin), Küba (30 bin) ve Katar (18 bin) yer aldı. .

ATOR, “Genel olarak, Ocak-Mart 2023’te neredeyse tüm ana ve kitlesel Avrupa dışı pazarlar, Covid öncesi dönemlerle karşılaştırıldığında bile çok önemli bir artış gösterdi” dedi.

ATOR, “Doğu’ya olan bu dönüş, Ruslar arasındaki yabancı destinasyon seçeneklerinin daralmasını ve pandemiden önce popüler olan Avrupa pazarlarının fiili kaybını kısmen telafi etmeyi mümkün kıldı.” diye sözlerine ekledi.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/turkiyeye-giden-rus-turist-sayisi-giderek-artiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…