Anasayfa Duyurular Türkiye’nin takvimde yer alması heyecan verici

Türkiye’nin takvimde yer alması heyecan verici

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda 2021 sezonu takvimine dahil edilen Türkiye Grand Prix’si, 11-13 Haziran’da gerçekleştirilecek. Formula 1 Başkanı Domenicali, Türkiye’nin yeniden 2021 takviminde yer alması çok heyecan verici” dedi.

Organizasyondan yapılan açıklamaya göre, bu sezonun takviminde yer alan 7. yarış Kanada Grand Prix’sinin yerine Türkiye Grand Prix’sinin dahil edildi.

Kanada’da koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan seyahat kısıtlamaları ve ülkeye girişte uygulanan 14 günlük zorunlu karantina süresi sebebiyle bu yönde bir karar alındı ve 11-13 Haziran’daki yarışlar İstanbul’da düzenlenecek.

Formula 1’in başkanı ve üst yöneticisi (CEO) İtalyan Stefano Domenicali, konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Kanada’da bu sezon yarış olmaması üzücü ama geçen yıl çok zevkli bir yarışa sahne olan Türkiye’nin yeniden 2021 takvimine yer alması çok heyecan verici. Taraftarların bu sezon başındaki heyecanlı yarışlardan zevk aldığını biliyorum. Türkiye, heyecanlı mücadelelere sahne olacak harika bir piste sahip.”

Formula 1’de 9 yıllık aranın ardından geçen yıl düzenlenen Türkiye Grand Prix’sini kazanan Mercedes’in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, kariyerindeki 7. şampiyonluğa bu yarış sonunda ulaşmış ve bu kulvarda şampiyonanın efsane sürücüsü Michael Schumacher’i yakalamıştı.

Öte yandan Formula 1, 2022’den başlamak üzere Kanada Grand Prix’si için iki yıllık anlaşma yapıldığını da duyurdu. Bu sezon Kanada’da düzenlenecek yarışa önceden bilet alan taraftarlara ücret iadesi veya gelecek sezonun yarışına katılım hakkı sağlanacak.

https://www.trthaber.com/haber/spor/stefano-domenicali-turkiyenin-takvimde-yer-almasi-heyecan-verici-576604.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…