Anasayfa Ekonomi Türkiye’nin katılımıyla Başkurtistan Cumhuriyeti’nde dev yatırım forumu yapılacak
Ekonomi - Ağustos 7, 2020

Türkiye’nin katılımıyla Başkurtistan Cumhuriyeti’nde dev yatırım forumu yapılacak

Türkiye'nin katılımıyla Rusya Federasyonu'na bağlı Başkurtistan Cumhuriyeti'nde Tüm Rusya Yatırım Sabantuyu: "Zauralye-2020" başlıklı dev forum düzenlenecek. Forumda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve diğer Türk işadamı ve konuklar da katılacak.

Etkinliğin organizatörlerinden biri olan Başkurtistan Cumhuriyeti Stratejik Girişimler Ajansı Genel Müdürü Svetlana Çupşeva basına yaptığı açıklamada, bu yıl ikincisi yapılacak olan söz konusu yatırımın forumunun 19 Ağustos tarihinde bölgenin Sibay kentinde gerçekleşeceğini kaydetti.

Açıklamaya göre, etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve bazı Türk şirketlerinin temsilcilerinin katılması bekleniyor.

Etkinliğin organizatörlerinden  Başkurtistan Cumhuriyeti lideri Radiy Habirov de yaptığı açıklamada, etkinliğin Trans-Ural bölgesinin ekonomisinin gelişimini desteklemeyi amaçladığına işaret ederek, “Çünkü bugün gerçek adımlara geçmek önemlidir.” dedi.

Forumda federal ve bölgesel hükümet kurumlarının temsilcileri, Rus ve yabancı işadamları, yatırımcılar, uzmanlar ve ünlü isimler de hazır bulunacak. Forumun ana etkinliği, “INNOREGION: Yaşamak istediğiniz şehirler” konulu genel oturum olacak.

Ayrıca, forum programı farklı konulardaki dokuz bölüme de ayrılacak. Bunların arasında “İç Turizm. Küçük kasabaların bölge stratejisindeki rolü ”,“ Bölgelerin yatırım politikası aracı olarak bölgesel kitle iletişim araçları ”,“ Ulusal sosyal girişim: vatandaşların yeni yaşam standartları ”,“ Başkurt tarzı ”,“ Pazarlama ve bölge markaları: dünya için benzersiz bir teklif nasıl yaratılır ” gibi konular da yer alıyor.

Bu arada Sibay kentinin 65. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde bir sanat festivali da yapılacak. Etkinlik aynı zamanda koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasını önlemek için Rusya Halk Sağlığı kurumu Rospotrebnadzor’un tavsiyelerine uygun olarak gerçekleştirilecek.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/turkiyenin-katilimiyla-rusyaya-bagli-baskurtistan-cumhuriyetinde-dev-yatirim-forumu-yapilacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…