Anasayfa Duyurular Türkiye, Rusya’yı Mayıs ayında Antalya’da turizm güvenliği konusunda toplantı yapmaya davet etti
Duyurular - Turizm - Türkiye'den - Mayıs 5, 2021

Türkiye, Rusya’yı Mayıs ayında Antalya’da turizm güvenliği konusunda toplantı yapmaya davet etti

Türkiye, Rusya’yı Mayıs ayında Antalya’da turizm güvenliği konusunda toplantı yapmaya davet etti.

Konuyla ilgili açıklama Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar tarafından yapıldı.

Devlet TASS haber ajansına konuşan Büyükelçi Samsar, “Geçtiğimiz hafta, Türk-Rus çalışma alt grubunun Nisan ayında yapılması planlanan turizm güvenliği konulu toplantısına resmi davetiyemizi gönderdik. Fakat Mayıs ayının ikinci yarısında Antalya’da yapılması teklifiyle ertelendi, böylece Rus yetkililer alınan önlemleri görsün ve hiç bir soruları kalmasın. “dedi.

Büyükelçi Samsar sözlerine şöyle devam etti: “Turizm, Türkiye ile Rusya arasında karşılıklı faydaya dayalı ve hem ekonomik hem de insani açıdan önemli bir işbirliği alanıdır. Türkiye olarak işbirliğine açık olduğumuzu ve bu alandaki ilişkilerimizi geliştirmek ve dinlenmek isteyen milyonlarca Rus vatandaşını geçmiş yıllarda olduğu gibi en iyi, en sağlıklı ve en sağlıklı şekilde ve en güvenli koşullarda Türkiye’de misafir etmek için her türlü çabayı gösterdiğimizi bildirmek isterim.” şeklinde konuştu.

Büyükelçi Samsar, Türkiye’nin popüler turistik destinasyonlarda koronavirüs enfeksiyon oranlarında düşüş gözlemlendiğine de dikkat çekti.

Türk Büyükelçi, Türkiye’de ilgili kurumların COVID-19 vaka sayılarını ve salgın durumunu kısa sürede gelecek yaz sezonuna kadar normalleştirmek için aşılama ve karantina tedbirleri almakla görevlendirildiğini de kaydetti.

FUAD SAFAROV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…