Anasayfa Yatırım Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Tataristan-Türkiye ilişkilerinin güçlenmesine katkıda bulunuyor
Yatırım - Haziran 25, 2021

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Tataristan-Türkiye ilişkilerinin güçlenmesine katkıda bulunuyor

RF Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı H.Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştü.

Hisarcıklıoğlu, Sizi ağırlamak bizim için özel bir onurdur. Ziyaretleriniz bize yeni ortak projeler geliştirmek için zihin gücü veriyor, ”dedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Tataristan Ticaret ve Sanayi Odası’nın, iki tarafın işletmelerini birleştirmek için ortak bir Türk-Tataristan Odası oluşturma konusunda anlaştıklarını söyledi.

“Şirketlerimiz sadece Rusya ve Türkiye’de faaliyet göstermemeli. Bugün daha geniş bakmamız, ortak girişimler yaratmamız ve diğer uluslararası pazarlara girmemiz gerekiyor ”dedi.

Toplantıda, RF Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Tataristan-Türkiye ilişkilerinin güçlendirilmesindeki özel rolüne dikkat çekti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği , devlet organlarında özel sektörün çıkarlarını temsil eden Türkiye’deki en büyük sivil toplum kuruluşudur. Kuruluş, Türk sanayicilerine ve girişimcilerine dış ekonomik ve ticari faaliyetlerinin geliştirilmesinde yardımcı olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Yetkililer Volga arabaları üretme planlarını açıkladılar. K30 crossover’ı nasıl olacak?

Rusya’da her yıl 100 bin Volga arabası üretmek istiyorlar. Volga K30 crossover, yeni…