Anasayfa Yatırım Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Tataristan-Türkiye ilişkilerinin güçlenmesine katkıda bulunuyor
Yatırım - Haziran 25, 2021

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Tataristan-Türkiye ilişkilerinin güçlenmesine katkıda bulunuyor

RF Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı H.Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştü.

Hisarcıklıoğlu, Sizi ağırlamak bizim için özel bir onurdur. Ziyaretleriniz bize yeni ortak projeler geliştirmek için zihin gücü veriyor, ”dedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Tataristan Ticaret ve Sanayi Odası’nın, iki tarafın işletmelerini birleştirmek için ortak bir Türk-Tataristan Odası oluşturma konusunda anlaştıklarını söyledi.

“Şirketlerimiz sadece Rusya ve Türkiye’de faaliyet göstermemeli. Bugün daha geniş bakmamız, ortak girişimler yaratmamız ve diğer uluslararası pazarlara girmemiz gerekiyor ”dedi.

Toplantıda, RF Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Tataristan-Türkiye ilişkilerinin güçlendirilmesindeki özel rolüne dikkat çekti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği , devlet organlarında özel sektörün çıkarlarını temsil eden Türkiye’deki en büyük sivil toplum kuruluşudur. Kuruluş, Türk sanayicilerine ve girişimcilerine dış ekonomik ve ticari faaliyetlerinin geliştirilmesinde yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…