Anasayfa Ekonomi Türkiye ile uçuşların kapatılmasının ardından tur operatörlerinin Rusya vatandaşlarına olan borcu 44 milyar rubleye ulaştı

Türkiye ile uçuşların kapatılmasının ardından tur operatörlerinin Rusya vatandaşlarına olan borcu 44 milyar rubleye ulaştı

Rusya tur operatörlerinin turistlere karşı yerine getirilmemiş yükümlülüklere ilişkin borç hacmi, Türkiye ile hava trafiğinin kısıtlanmasının ardından 44 milyar rubleye yükseldi.  

Bu, Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yapılan açıklamada yaklaşık 1,3 milyon Rusya vatandaşı, kendilerinden  ve turizm endüstrisinden kaynaklanmayan nedenlerle tatile gidemiyor. 

Rusya Tur Operatörleri Birliği’ne göre ,Türkiye’nin kapatılmasıyla Rusya turizm endüstrisi, yerine getirilmemiş yükümlülüklerin hacmi açısından, koronavirüs pandemisinin şiddetli olduğu 2020 baharının göstergelerine geri döndü. 

Rusya koronavirüs ile ilgili olumsuz durum nedeniyle 15 Nisan’dan yana Türkiye ile hava trafiğini kısıtladı.  

15 Nisan – 31 Mayıs tarihleri ​​arasında 500 binden fazla Rusya vatandaşı Türkiye’ye tur rezervasyonu yaptı. Bu dönem için rezerve edilen turların toplam maliyeti 354,6 milyon Euro veya 32 milyar ruble olarak gerçekleşti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…