Anasayfa Ekonomi Türkiye ile Rusya arasında uçak seferleri Temmuz’da tekrar başlayabilir
Ekonomi - Haziran 24, 2020

Türkiye ile Rusya arasında uçak seferleri Temmuz’da tekrar başlayabilir

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar Rusya’nın İnterfax Haber Ajansı ile yaptığı mülakatta koronavirüs nedeniyle durdurulan Türkiye ile Rusya arasındaki uçak seferlerinin 15 Temmuz’da tekrar başlayabileceğini söyledi.

İki ülke yetkililerinin bu konuda yakın temas içinde olduklarını kaydeden Samsar, Türkiye tarafı olarak uçuşların 15 Temmuz’da başlatılması için Rus yetkililere öneride bulunduklarını ve karşı taraftan cevap beklediklerini kaydetti.

Samsar Türkiye’ye gelecek Rus turistlerin güven içinde tatillerini yapabilmeleri için turizm tesislerinde gereken tüm önlemlerin alındığını, alınan önlemleri Rusya tarafına ilettiklerini ve Rus turizm yetkililerinden oluşacak heyeti tüm bu tedbirleri yerinde incelemeleri için yakın günlerde Türkiye’yi ziyaret etmeleri için davet ettiklerini söyledi.

Mülakatında Türkiye’de koronavirüse karşı alınan önlemlerin sadece otellerle sınırlı kalmayacağını belirten Büyükelçi, turistlerin ilk temas ettikleri yer olan havaalanları, hareket edecekleri ulaşım araçları, kalacakları oteller, yemek iyecekleri lokantalar da dahil gereken tüm mekanlarda tedbirlerin alındığını kaydetti.

Mehmet Samsar’a göre Türkiye’de koronavirüs salgını başlayan ilk günlerden bugüne kadar salgının yayılmasını önlemek için aynı zamanda kanuni önlemlerin alınmasına da dikkat edilmiş. Bunlar arasında evden çıkma yasağı ve seyahat kısıtlamaları var ve bu önlemler sayesinde şu anda Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı her geçen gün azalmaya devam ediyor.

Büyükelçi Samsar turizmde kendileri için önceliğin her zaman insan sağlığı olduğunu, Rus turistlerin tatillerini bu yıl sakin bir ortamda geçirebilmeleri için bu amaçla Türkiye’deki turizm merkezlerinde ve tesislerinde alınan en iyi önlemleri sunmak istediklerini ve Rus turistlerin kendilerini Rusya’da olduğu gibi Türkiye’de de güvende hissedeceklerini söyledi.

Haber kaynak ve foto: interfax.ru/interview

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…