Anasayfa Uncategorized “Türkiye bir fırsat ülkesidir” dedi… İstanbul için genişletme kararı aldı

“Türkiye bir fırsat ülkesidir” dedi… İstanbul için genişletme kararı aldı

Türkiye’yi bir fırsatlar ülkesi olarak gören seyahat teknoloji şirketi Amadeus, İstanbul’daki AR – GE ofisini genişletme kararı aldı. Türkiye bir fırsat ülkesidir

Seyahat acenteleri, hava yolu şirketleri, oteller ve destinasyon yönetimi ofislerine hizmet veren global seyahat teknoloji şirketi Amadeus, İstanbul’daki AR – GE ofisini genişletme kararı aldı.

Yatırım tamamlandığında merkez Amadeus’un global çapta üçüncü büyük AR – GE merkezi olacak.

Amadeus Mühendislik, Oluşturma Platformu ve Paylaşılan Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Nikolaus Samberger, Türkiye’nin stratejik bir pazar olarak çok büyük bir fırsat sunduğunu aktararak, “Türkiye bu büyümenin gerçekleşebileceği bir fırsat ülkesidir. Çünkü ticari ve diğer alanlardaki iş ortaklıklarının bu merkezden yola çıkarak yürütülebileceğini düşünüyoruz” dedi.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Nikolaus Samberger “Hedefimiz, Türkiye’nin en öne çıkan teknoloji ortaklarından biri haline gelmek. AR – GE çalışanlarımızın sayısını iki katına çıkararak yerel yetenekleri bünyemize katmak ve onları elde tutmak için yatırım yapıyoruz. Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç yılda İstanbul’u üçüncü büyük AR – GE Merkezimiz haline getirmeyi planlıyoruz. Bu büyüme stratejisini gelecekte de uzun yıllar boyunca devam ettirmeyi amaçlıyoruz” açıklamasını yaptı.

turizmgunlugu.com/2023/05/05/turkiye-bir-firsat-ulkesidir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…