Anasayfa Ekonomi Turkish Cargo, UNICEF’in koronavirüs aşılarını taşıyor
Ekonomi - Türkiye'den - Mart 14, 2021

Turkish Cargo, UNICEF’in koronavirüs aşılarını taşıyor

Hava kargo markası Turkish Cargo, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun COVID-19 aşılarını ve sağlık ekipmanlarını dünyanın dört bir yanına taşıyor.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, Turkish Cargo, küresel nakliye şirketi Kuehne/Nagel iş birliğiyle UNICEF’in Hindistan’dan tedarik ettiği 1,7 milyon doz COVID-19 aşısını Mumbai’den Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Kinşasa’ya götürdü.

Özel kargo taşımalarında 30 yıllık deneyime sahip olan Turkish Cargo, geçen günlerde de UNICEF’e ait yüz binlerce COVID-19 şırıngasını, Barcelona’dan Tunus’a ve koronavirüs aşılarını Amsterdam’dan Kiev, Tiflis ve Amman’a ulaştırdı.

Geçen aylarda Çin’in Sinovac aşılarını dünyanın farklı bölgelerine ulaştıran Turkish Cargo, birçok farklı aşı tipini taşımaya ve dünyanın dört bir yanına ulaştırmaya devam ediyor.

400’den fazla destinasyon arasında küresel ilaç koridoru oluşturuyor

Özel kargo taşımalarında azami hassasiyet gösteren ve global standartlarda tasarladığı “TK Pharma” ürünü ile en ideal şartlarda soğuk zinciri koruyan şirket, IATA CEIV (Bağımsız Denetleyiciler için Mükemmellik Merkezi) pharma sertifikasına sahip olarak gerçekleştirdiği operasyonlarla, dünyanın dört bir yanına ilaç ve aşı taşıyor.

Dünyada 400’den fazla destinasyon arasında küresel ilaç koridoru oluşturan Turkish Cargo, 96’sı direkt kargo olan 300’den fazla destinasyona ulaşıyor ve 365 uçaktan oluşan filosuyla, global hizmet ağında yer alan müşterilerine 7/24 hizmet sağlamaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan heyetinden Ayşe Ünlüce’ye özel davet

RF Tataristan Türkiye Yetkili Temsilcisi Ayrat Gataullin ve beraberindeki heyet Eskişehir …