Anasayfa Emlak Türk ANTTEQ’in, inşa ettiği konut, Moskova’da en çok satan yeni bina olarak tanındı
Emlak -

Türk ANTTEQ’in, inşa ettiği konut, Moskova’da en çok satan yeni bina olarak tanındı

Türkiye ve dünyada dev projelere imza atan Türk Ant Yapı iştiraki ANTTEQ şirketinin, Rusya’nın başkenti Moskova’da inşa ettiği, “Symphony 34” konut kompleksi, Moskova’da en çok satan premium sınıf yeni bina olarak tanındı.

Rusya’nın saygın iş dünyası gazetesi Vedomosti’nin haberine göre, Moskova’nın Savelovskiy semtinde ANTTEG’in tarafından inşa edilen “Symphony 34”, premium sınıf segmentinde en çok satan olarak kabul edildi. Haberde, “Metrium’un analitik verilerine göre, 2022’nin ilk çeyreğinde, 7,4 bin metrekareden fazla konut satıldı. Ki bu da premium segmentinde satılan toplam alan hacminin %13,1’ini oluşturmakta.” denildi.

Gazeteye konuşan MetriumPremium Lüks Emlak Direktörü Anna Radjabova, “Yıl boyunca talebin, başkentin kuzeyinde, Merkezi İdari Bölge’den ilk kuşak alanlarında bulunan yeni binalara doğru kaydığını gözlemliyoruz. Bu tür projeler, gerekli tüm altyapıya sahip olan ve akılda kalıcı mimarileriyle öne çıkan büyük iş merkezlerine yakın konumdadır. Symphony 34 konut kompleksi bu kriterlere tamamen uygundur.Alıcılar, kompleksin konsepti, kamusal alanların tasarımı ve yıldız tasarımcı Jaime Beriestein tarafından tamamlanmış satılık dairelerin mevcudiyeti ile cezbedilir. Buna ek olarak, proje en umut verici ticari faaliyet merkezlerinden biri olan Leningrad iş bölgesi yakınında yer almaktadır.” dedi.

Gazete, projenin ana müteahhit firmasının, dünyanın en büyük 100 inşaat şirketi listesinde yer alan Ant Yapı holding iştirakı ANTTEQ şirketi olduğunu da vurguladı. Habere göre, proje, 36-54 kat arasında farklı yüksekliklerde 4 binadan oluşacak.

Bu arada, daha önce Vedomosti gazetesi, ANTTEQ’i tanıtırken, “İnşaat ve mühendislik şirketi ANTTEQ, 2013 yılından beri Rusya pazarında faaliyet göstermekte. Vw dünyanın en büyük 100 inşaat şirketinden biri olan Ant Yapı Türk holdinginin bir parçası olmakta. ANTTEQ, yüksek nitelikli personelden oluşmaktadır: Şirkette 12 binden fazla kişi çalışmaktadır. Genel müteahhit, varlığının 8 yılı boyunca, toplam alanı 5,2 milyon metrekareden fazla olan bir dizi ikonik gayrimenkul tesisi inşa etti.” ifadelerini kullanmıştı.

Daha önce Rus İnterfaks haber ajansına konuşan ANTTEQ şirketi ortaklarından İsmet Birinci, çalışmalarını anlatırken, “Güven bizim için çok önemli”  diye konuşmuştu.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/turk-antteqin,-insa-ettigi-konut,-moskovada-en-cok-satan-yeni-bina-olarak-tanindi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…