Anasayfa Ekonomi Türk ANTTEQ şirketi, Moskova’nın en modern spor tesisini inşa etti
Ekonomi - Kasım 4, 2021

Türk ANTTEQ şirketi, Moskova’nın en modern spor tesisini inşa etti

Ant Yapı iştiraki Türk ANTTEQ şirketinin, Rusya başkenti Moskova’nın en modern spor tesisini inşa ettiği bildirildi

Türkiye ve dünyada dev projelere imza atan Türk Ant Yapı iştiraki ANTTEQ şirketi, Rusya’nın başkenti Moskova’nın en modern spor tesislerinden birini inşa etti.

Tesisin açılışını yapan Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, “Çkalov Arena” adlı projenin başkentin son yıllardaki en dev ve en modern spor tesisi olduğunu vurguladı.

Rus medyası, ANNTEQ şirketinin Moskova’nın en büyük ve en modern spor tesislerinden biri olan Çkalov Arena’yı inşa ettiğini kaydetti.

Moskova’nın Pokrovskoe-Streşnevo semtinde açılan tesiste 25 spor dalı hizmet verecek. Yetkililer, projenin ticari olarak başarılı olacağını da vurguladı.

Açılış töreninde konuşan Moskova Belediye Başkanı Sobyanin, “Çkalov Arena, Moskova’da son yıllarda inşa edilen en dev ve en konforlu spor tesislerinden biri olmakta. Bu önemli projenin başarılı bir şekilde uygulanması için Rusya Spor Bakanlığı’na ve özel yatırımcılara teşekkür ediyorum.” diyerek emeği geçen herkese şükranlarını iletti.

Törende konuşan Rusya Federasyonu Spor Bakanı Oleg Matıtsin de “Burası sadece bir spor tesisi değil, aynı zamanda Moskovalı için bir cazibe merkezi! Gurur duyuyoruz! Şehre ve şahsen Sayın Sobyanin’e teşekkür etmek istiyorum!” dedi.

Bu arada, geçtiğimiz günlerde Vedomosti gazetesi, ANTTEQ şirketinin inşaat projelerinde muazzam deneyime sahip olduğuna dikkat çekmişti.

Daha önce Rus İnterfaks ajansına konuşan ANTTEQ şirketi ortaklarından İsmet Birinci de çalışmalarında güven meselesinin çok önemli olduğuna da dikkat çekmişti.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/turk-antteq-sirketi,-moskovanin-en-modern-spor-tesisini-insa-etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

RF Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Başkanı Türkiye iş çevreleriyle toplantı gerçekleştirdi

Rusya Federasyonu Tataristan Başbakan Yardımcısı – Sanayi ve Ticaret Bakanı Oleg Kor…