Anasayfa Ekonomi Türk ANTTEQ, “Moskova’nın “YÜKSEK YAŞAMINI” inşa edecek
Ekonomi - Nisan 19, 2022

Türk ANTTEQ, “Moskova’nın “YÜKSEK YAŞAMINI” inşa edecek

Türkiye ve dünyada dev projelere imza atan Türk Ant Yapı iştiraki ANTTEQ şirketinin, Rusya’nın başkenti Moskova’da “HIGH LIFE ” (Yüksek Yaşam) konut projesini inşa edeceği kaydedildi.

Rus medyasına göre, söz konusu proje inşaat ihalesini ANTTEQ şirketi kazandı.

Haberde, “İhale sonuçlarına göre, Pioneer Şirketler Grubu, HIGH LIFE premium sınıfı konut kompleksi Letnikovskaya, 11’de her türlü inşaat ve montaj işlerini gerçekleştirmek üzere ana müteahhit  olarak ANTTEQ şirketini seçti.” denildi.

Pioneer Şirketler Grubu basın açıklamasına göre, ilk etabın inşaatının 2025 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Açıklamaya göre, önümüzdeki haftalarda, genel müteahhit ANTTEQ, çalışmalarına başlayacak.

Açıklamada, “HIGH LIFE premium sınıf projesinin ilk aşamasının uygulanması kapsamında, 24-33 kat yüksekliğinde üç çok katlı kule olan Letnikovskaya 11, yeraltı otoparkı ve bir park alanı da dahil olmak üzere kapsamlı yüksek kaliteli çevre düzenlemesi inşa edilecek. ” denildi.

Bu arada, Rus şirket, ANTTEQ’i tanıtırken, “İnşaat ve mühendislik şirketi ANTTEQ, 2013 yılından beri Rusya pazarında faaliyet göstermekte. Vw dünyanın en büyük 100 inşaat şirketinden biri olan Ant Yapı Türk holdinginin bir parçası olmakta. ANTTEQ, yüksek nitelikli personelden oluşmaktadır: Şirkette 12 binden fazla kişi çalışmaktadır. Genel müteahhit, varlığının 8 yılı boyunca, toplam alanı 5,2 milyon metrekareden fazla olan bir dizi ikonik gayrimenkul tesisi inşa etti.” ifadeler de kullandı.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/turk-antteq,-moskovanin-yuksek-yasamini-insa-edecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

“KFU dört yıl boyunca fiyatları düşük tuttu”: Kazan’daki üniversitelerde okumanın maliyeti ne kadar?

Tataristan üniversiteleri, 2024/25 başvuru sahipleri için ücretli eğitimin maliyetini kesk…