Anasayfa Ekonomi Türk ANTTEQ, “Moskova’nın Adaları”nı inşa edecek
Ekonomi - Ekim 27, 2021

Türk ANTTEQ, “Moskova’nın Adaları”nı inşa edecek

Rus gazetesi Vedomosti, başkent Moskova’da Türk ANTTEQ şirketinin “Adalar” projesini inşa edeceğini kaydetti ve projenin tanıtımı ile o inşaata dikkat çekti.

Türkiye ve dünyada dev projelere imza atan Türk Ant Yapı iştiraki ANTTEQ şirketinin, Rusya’nın başkenti Moskova’da “Ostrova” (Adalar) konut projesinin üçüncü kısmını inşa edeceği kaydedildi.

Rusya’nın saygın iş dünyası gazetesi Vedomosti’nin haberine göre, Rus Donstroy şirketi, “Ostrova”nın üçüncü kısmının inşaatı için genel ana müteahhit olarak ANTTEQ şirketini seçti. Söz konusu inşaatın 2024 yılında tamamlanacağı ifade edildi.

RUS GAZETESİ VEDOMOSTİ, PROJEYİ TANITTI…

Vedomosti, projeyi ise şöyle tanıttı: “Projenin üçüncü kısmı, doğa koruma bölgesinin sınırında, Merkez “Ostrova” Parkı’nın en yeşil ve en sessiz bölümünde yer almakta. 10 kata kadar üç kulüp evi, sadece 188 daire, her katta 2-5 daire için tasarlanmıştır. Mahallenin mimari fikri, klasik bir kentsel malikanenin görüntüsünden esinlenmiştir. Cephelerin dekorasyonunda doğal taş kullanılmıştır. Mahallenin özelliği, tüm cephe boyunca uzanan cam çatılı kapalı bir galeridir. Lobide bir çocuk kulübü, bir spor salonunun yanı sıra iş dünyası iletişimi, dinlenme veya arkadaşlarla buluşma için bir alan bulunmaktadır. Evler, tasarımcı kaplamalı Thyssen asansörlerle donatılacak.”

Bu arada, geçtiğimiz günlerde Vedomosti, ANTTEQ şirketinin inşaat projelerinde muazzam deneyime sahip olduğuna dikkat çekmişti.

Ant Yapı’nın “dünyanın en büyük 100 inşaat şirketi” listesinde yer aldığını vurgulayan gazete, “ANTTEQ de, 2013’ten bu yana, Rusya pazarında faaliyet göstermekte. Bu süre zarfında 2,3 milyon metrekareden fazla alanda proje uyguladılar. Gayrimenkul ve mevcut projelerin toplam alanı 2,1 milyon metrekare olmakta. ANTTEQ, çeşitşi derecelerdeki kolay olmayan inşaat projelerinin uygulanmasında muazzamn deneyime sahiptir” ifadelerini kullanmıştı.

Daha önce Rus İnterfaks ajansına konuşan ANTTEQ şirketi ortaklarından İsmet Birinci, çalışmalarında güven meselesinin çok önemli olduğuna da dikkat çekmişti.

FUAD SAFAROV

https://rtib.org/tr/haberler/turk-antteq,-moskovanin-adalarini-insa-edecek

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’dan ülke içinde sevk edilen tahıl miktarı 2024 yılının ilk yarısında 319 bin ton olarak gerçekleşti

2024 yılının ilk altı ayında Tataristan’dan yurt içine sevk edilen tahıl hacmi geçen…