Anasayfa Duyurular Türk AntTeq, Moskova’da uluslararası ödüllü FORIVER projesini inşa edecek

Türk AntTeq, Moskova’da uluslararası ödüllü FORIVER projesini inşa edecek

Türk Ant Yapı şirketinin iştiraki AntTeq şirketi, Moskova’nın tarihi semti sayılan Sminovski Naberejni bölgesinde FORIVER isimli dev konut kompleksi projesini inşa edecek. Bu arada INGRAD  şirketine ait söz konusu proje, uluslararası European Property Awards 2020 ödülünü de kazanmıştı.

Rusya basınına göre, söz konusu proje AntTeq şirketi tarafından inşa edilecek.

INGRAD , projenin Moskova için yeni bir çekim merkezi olacağını da vurguladı. Şirket, “Avrupa mimari topluluğu, ünlü Rus bürosu APEX Proejct ile işbirliği içinde Semren & Mansson şirketinden efsanevi İsveçliler tarafından yapılmıştır. Moskova Nehri manzaralı bir proje. Peyzajlı avlular, oyun alanları, spor ve dinlenme alanları. yaya bulvarı ve bisiklet yollarının bulunduğu sahil şeridi.” diye projeyi tanıttı.

Bu arada, geçtiğimiz günlerde Dominanta Yönetim Şirketi,  yeni projesi olan Hide premium yüksek katlı konut kompleksi için inşaat ve mühendislik şirketi AntTeq’i ana müteahhit olarak seçtiğini duyurmuştu.

RUSYA BASINI: ANT YAPI, DÜNYANIN EN BÜYÜK 100 ŞİRKETİNDEN BİRİ…

Rusya basını, “İnşaat ve mühendislik şirketi ANTTEQ , dünyanın en büyük 100 inşaat şirketinden biri olan Türk holdingi Ant Yapı iştiraki  bir firma. ANTTEQ, 2013 yılından beri Rusya pazarında faaliyet gösteriyor ve bu süre zarfında 2,3 milyon metrekareden fazla inşaat yaptı. Şirketin eserleri arasında gökdelenler, seçkin konut kompleksleri, iş ve alışveriş merkezleri ile Domodedovo havaalanının 2. terminali, Kore Büyükelçiliği binası ve diğerleri yer alıyor. Mevcut projelerin toplam alanı 2,1 milyon metrekaredir.” bilgisini de verdi.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/turk-antteq,-moskovada-uluslararasi-odullu-foriver-projesini-insa-edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…