Anasayfa Duyurular TOGG’dan Avrupa’da yeni girişim
Duyurular - Ekonomi - Türkiye'den - Mayıs 10, 2021

TOGG’dan Avrupa’da yeni girişim

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Avrupa’daki girişimlerini güçlendirecek önemli bir haberi duyurdu. Almanya’nın Stuttgart’da bulunan önemli inovasyon merkezlerinden olan de:hub’da yeni bir merkez açmak için başvurdu.

‘Bir otomobilden daha fazlası’ sloganı ile yerli ve milli otomobil için çalışmalara başlayan TOGG, yeni açıklamasını Twitter’dan duyurdu.

TOGG, Almanya’da merkez açıyor

TOGG, Almanya’nın 12 inovasyon merkezinden biri olan Stuttgart’taki de:hub’da tamamına sahip olduğu, TOGG Europe GmbH adıyla şirket kurmak için başvurusunu yaptı. TOGG’un Avrupa’ya açılan ilk kapısı olacak TOGG Europe GmbH’ın en temel faaliyetlerinden biri de kullanıcı araştırmaları olacak.

Stuttgart’taki merkez TOGG’un dünyada ticari marka olarak tescillediği kullanıcı odaklı, akıllı, empatik, bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli mobilite kavramlarını temsil eden use-case mobility kavramının uygulama alanlarından biri olacak.

Nesnelerin interneti, büyük veri, dijital işgücü ve yapay zeka alanlarında da yeni kurulacak merkezde çalışmalar gerçekleştirilecek. Almanya’daki 12 inovasyon merkezinin çatısı olan de:hub ekosistemine, kurulduğu 2017 yılından bu yana 2 bin 500’ü aşkın startup, 2 bini aşkın küçük ve orta ölçekli işletme, 100’ü aşkın araştırma enstitüsü ve 350’yi aşkın uluslararası şirket dahil oldu.

https://shiftdelete.net/toggdan-avrupada-yeni-girisim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Rusya vatandaşları uçak bileti fiyatlarında yüzde 30’luk olası bir artış konusunda uyarıldı

Bazı havalimanlarının yenilenmesini kapsaması planlanan havalimanı vergilerindeki artış ne…