Anasayfa Ekonomi THY seferlerine fırtına engeli

THY seferlerine fırtına engeli

İstanbul’da şiddetli lodos nedeniyle Türk Hava Yolları’nın (THY) yurt içi uçuşlarında bilet ve bagaj işlemleri durduruldu.

Türk Hava Yolları (THY), şiddetli rüzgar nedeniyle İstanbul varışlı iç hat seferlerinde boarding işlemlerini (uçağa biniş) öğle saatlerinde durdurduğunu duyurdu.

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, yurt içi uçuşlarda İstanbul varışlı seferlerde boarding işlemleri durdurulurken, havada olan uçaklar için divert (başka havalimanlarına yönlendirme) seçeneklerinin değerlendirildiği ifade edildi.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “İstanbul’daki şiddetli fırtına sebebi ile uçak iniş ve kalkışlarında maalesef gecikmeler olmaktadır” ifadelerine yer verdi.

Ekşi, İstanbul varışlı seferlerde kalkış meydanlarında gecikmeler olduğunu duyurdu.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul’da yaşanan şiddetli rüzgar operasyonlarımızı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Misafirlerimizin güvenli ve konforlu seyahati için tüm ekiplerimiz var gücüyle çalışıyor. Seyahatinizin durumunu çağrı merkezimiz ya da web sitemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz” denildi.

https://www.trthaber.com/haber/turkiye/thy-seferlerine-firtina-engeli-631333.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…