Anasayfa Yatırım TATNEFT, Kazakistan ile işbirliğini güçlendiriyor
Yatırım - Ocak 8, 2021

TATNEFT, Kazakistan ile işbirliğini güçlendiriyor

Kazakistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Roman Sklyar, PJSC Genel Müdürü TATNEFT Nail Maganov, JSC Allur Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Andrey Lavrentyev ve ortak girişime katılan LLP KamaTyresKZ tarafından bir anlaşma imzalandı.

Anlaşma, projenin ortak finansmanı, vergi tercihlerinin sağlanması, Kazakistan Cumhuriyeti’ndeki lastik ürünleri pazarını korumak ve yerli üreticiyi desteklemek için bir dizi önlemin uygulanması dahil olmak üzere Kazakistan Cumhuriyeti’nde modern bir yüksek teknolojili otomobil lastiği üretimi  projesine yönelik devlet desteği önlemlerinin yanı sıra hakları ve çıkarları korumak için bir dizi önlem içeriyor

Tatneft ve Allur ortak projesi kapsamında Kazakistan’da 3 milyon binek ve hafif kamyon lastiği ve 500 bin kamyon lastiği kapasiteli binek otomobil, kamyonet ve kamyon lastiği üretimine yönelik tek fabrikanın inşaatına başlandı. 2022’de üretimin başlaması planlanıyor proje faaliyete geçince binden fazla kişiye iş sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Pandemi sırasında Tataristan’ın merkez hastanesi doktorları, koronavvirüse karşı antikorlarla 165 litre plazma nakletti.

Pandeminin başlangıcından bu yana, Tataristan Cumhuriyet Klinik Hastanesinin perfüzyon ser…