Anasayfa Duyurular Tataristanlıların yüzde 77’si iş gezilerini “mini tatil” olarak algılıyor
Duyurular - Ocak 21, 2022

Tataristanlıların yüzde 77’si iş gezilerini “mini tatil” olarak algılıyor

İş gezileri, Tataristan vatandaşlarının yüzde 77’sine ülkeyi en azından biraz görme fırsatı veriyor. Ozon Travel hizmeti, Rusya’nın her yerinde 1,5 binden fazla kişiyi yoklayarak bu tür verilere ulaştı. 

Çoğunlukla cumhuriyet vatandaşları iş gezişeri için Novosibirsk, Sankt Petersburg ve Moskova’ya gönderiliyor.

Ankete katılan Tataristan vatandaşı her saniye Antarktika’yı ve her onda biri Yeni Zelanda’yı ziyaret etmek istediğini söylüyor.

Katılımcıların üçte biri (%35) yılda bir kez, diğer çeyreği (%23) altı ayda bir şirketleri için seyahat ediyor. Katılımcıların %20’si ayda bir veya birkaç kez olmak üzere daha sık iş seyahatlerine çıkıyor.

Cumhuriyet vatandaşlarının sadece dörtte biri (%23) iş gezilerinin stresli ve zorlu bir sınav olduğuna inanıyor. Diğer yüzde 30’luk bir kesim de iş seyahatini işin bir parçası olarak algılıyor ki bu özel bir şey değil.

Katılımcıların yüzde 47’si iş gezilerini, iş ile eğlenceyi birleştirmek ve ilginç yerleri görmek için hoş bir fırsat olan “mini tatil” olarak algılamakta. Ankete katılanların yaklaşık yarısı (%43) boş zamanlarını birlikte geçirmek ve yeni yerler görmek için sevdiklerini iş gezilerine bile götürmek istiyor.

Ankete katılan Tataristanlıların üçte biri (%30), iş gezileri sayesinde Rusya’yı ve diğer ülkeleri görmeyi başardıklarını itiraf etti. Ankete katılanların neredeyse yarısı (%47) iş gezilerinde manzaraların tadını çıkarabildiklerini ve yeni yerleri tanıyabildiklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

KAMAZ, K5 nesil kamyonların yeni modellerini piyasaya sürdü

KAMAZ, yeni K5 nesil kamyonları aktif olarak geliştirmeye devam ediyor. Haziran ayında KAM…