Anasayfa Genel Tataristanlılar Yeni Yılı Soçi, Türkiye ve İnternette kutladı
Genel -

Tataristanlılar Yeni Yılı Soçi, Türkiye ve İnternette kutladı

MegaFon’un Tataristan abonelerinin yaklaşık yüzde 10’u Yılbaşını cumhuriyet dışında geçirdi. Moskova ve Sankt Petersburg’a ek olarak en popüler destinasyonlar Soçi, Krasnodar, Tüben Novgorod, Yekaterinburg ve komşu Ijevsk oldu.

Toplamda, tatiller sırasında Tataristanlılar, Rusya’nın 800’den fazla şehrinde ve 77 bölgesinde uzun süre seyahat etti. Bazıları sıcak ülkelerde dinlenmeyi seçti – Tataristan’dan her dört uluslararası turistten biri Türkiye, Mısır veya Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret etti.

Evde kalan Tataristanlılar, yurtdışındaki akraba ve arkadaşlarını da tebrik etmek için acele ettiler.

31 Aralık’tan 1 Ocak’a kadar, cumhuriyetten 6 binden fazla uluslararası çağrı yapıldı. Bu gösterge bir yıl öncesine göre yüzde 35 daha fazla. BDT ülkelerine ek olarak Almanya, Moldova ve Türkiye’ye tebrik aramaları oldu.

Tataristan’daki 1 milyon gigabayttan fazla MegaFon abonesi çevrimiçi tebriklere gitti.

Geçen yılla karşılaştırıldığında, bu Yılbaşı Gecesi, bölgedeki mobil trafik hacmi yüzde 37 arttı. Tataristanlılar, 31 Aralık’ta saat 11:00’den itibaren aramadan önce İnternet üzerinden birbirlerine tebrikler göndermeye başladılar. Sesli dilekler yeni yılın ilk saatinde zirveye çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…