Anasayfa Duyurular Tataristanlılar günde 6 buçuk saat uyuyor ve haftasonlarında da çalışıyorlar
Duyurular - Temmuz 22, 2020

Tataristanlılar günde 6 buçuk saat uyuyor ve haftasonlarında da çalışıyorlar

Tataristan'da çalışan bir ortalama olarak 6.6 saat uyurken, 8.2 saat yatakta kalmak istiyor. Buysa Tataristanlıların yüzde 53.7'sinin belirttiği gibi işten zevk almayı etkilemiyor.

PromRating Araştırma Ajansı Tataristan’da 29 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında 600 kişinin katılımıyla gerçeklştirdeiği bir araştırma sonuçlarını açıkladı.

Bu sonuçlara göre, katılımcıların yüzde 36.9’u işten sıkıldığını söyledi, yüzde 34’ü cevaplamakta zorlandı ve yüzde 14’ü ev işlerinden yorulduğunu belirtti.

Ankete katılan Tataristanlıların yüzde28’i sürekli dinlenmiyor. Diğer yüzde 20.3’ünde genellikle dinlenme eksikliği var ve yüzde 33.1’i zaman zaman fazla çalışmaktan yorgun düşüyor.

İnsanların yüzde 38’i hafta içi 6.00’dan önce uyanık olduklarını ve katılımcıların sadece yüzde 5,3’ü sabit bir uyanma süresinin olmadığını belirtti.

Tataristanlıların yüzde 12.8’i hafta sonları hiçbir zaman çalışmadığını söyledi.

İnsanların yüzde 52,3’ü haftada beş gün çalışıp iki gün dinlendiklerini, yüzde 10,4’ü iki gün çalışarak iki gün dinlendiklerini, yüzde 6’dan fazla insan da her zaman haftasonlarında çalıştıklarını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Türkiye’nin ilk fosil ormanı UNESCO listesi yolunda

2013 yılında Türkiye’nin “ilk” fosil ormanı ilan edilen Hoçaş Fosil Orma…