Anasayfa Spor Tataristan’ın Gençlik Olimpiyatları için planları var
Spor - Ocak 22, 2022

Tataristan’ın Gençlik Olimpiyatları için planları var

Rusya Federasyonu Spor Bakanı Oleg Matıtsin Tataristan’da bir dizi uluslararası proje konuşuluyor. Bunlar arasında Gençlik Olimpiyatları da düşünülüyor. Ancak Dünya Anti-Doping Ajansı’nın (WADA) Rusya’ya 2022’nin sonuna kadar uyguladığı yaptırımlar bunların uygulanmasını engelliyor, dedi.

Tataristan Cumhuriyeti Spor Bakanlığı toplantısı için Kazan’a gelen Rusya Spor Bakanı Oleg Matıtsin “Tataristan, en zor uluslararası projelerin uygulanması için tüm standartları karşılayan bir cumhuriyettir” dedi.

Bakan toplantıda yaptığı konuşmasında, “Gençlik Olimpiyat Oyunlarına, çeşitli spor dallarında Dünya Şampiyonalarına başvurma hedefimiz var. Kampanyalarda yer alamadığımız Aralık ayında yaptırımların süresi biter bitmez cumhuriyetten, bakanlıktan ve hükümetten öneriler hazırlayacağız. Bir ön değerlendirmenin bölümler arası bir komisyon tarafından yapıldığını hatırlatmak isterim. Karar verildikten sonra çalışacağız” dedi.

Matıtsin, Kazan Gençlik Olimpiyatları’nda 2030 Yaz Oyunları için yarışmanın en gerçekçi olduğunu da sözlerine ekledi.

Turnuva 2010’dan beri Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) himayesinde düzenleniyor. Gençlik Olimpiyatlarına 14-18 yaş arası sporcular katılıyor. Yaz Oyunlarına Singapur (2010), Nha Trang (2014), Buenos Aires (2018) ev sahipliği yaptı. 2026 yılında yarışma Senegal Dakar tarafından düzenlenecek.

Rusya’nın uluslararası turnuvalara başvurmasını yasaklayan WADA yaptırımları bu yıl 16 Aralık’ta sona eriyor.

foto:fcpsr.ru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…