Anasayfa Yatırım Tataristan’ın gelişmiş sosyal ve ekonomik kalkınma bölgesine yedi ticari şirket
Yatırım - Aralık 20, 2020

Tataristan’ın gelişmiş sosyal ve ekonomik kalkınma bölgesine yedi ticari şirket

Tataristan Bakanlar Kurulu 17 Aralık’ta yaptığı bir toplantıda, cumhuriyetin gelişmiş sosyal ve ekonomik bölgesinde uygulanmak üzere 10 yatırım projesini onayladı.  

Cumhuriyetin Çallı, Yeşel Üzen, Tüben Kama ve Çistay şehirlerinde yeni üretim tesisleri açılacak. Bu şehirlerde yer alan gelişmiş sosyal ve ekonomik kalkınma bölgelerinde açılan ticari tesisler Tataristan’ın ekonomisinde 650 yeni iş yeri yaratacak. 

Projeler arasında Zöye multimodal dağıtım merkezinin topraklarında bir tahıl saklama tesisinin inşaatı var. Yatırımcısı Sviyazsk-Zernoprodukt Şirketi buraya 1,7 milyar rublelik bir yatırım yapacak. 

Tüben Kama gelişmiş sosyal ve ekonomik bölgesinde LTI-162.5 entegre traktörü için yedek parçaların üretimine başlanacak. “NKT” şirketinin üretimi başlatmak için 83.4 milyon ruble yatırım yapması tahmin ediliyor. 

Çistay‘da aynı anda dört yeni proje başlatılacak. Çistopol-Select Şirketi 368 milyon ruble değerinde bir tahıl saklama tesisi inşa edecek 

Avis şirketi Ansat ve MI-8 helikopterleri için ısıtma sistemlerinin üretimini organize edecek. Proje maliyetinin 28,9 milyon ruble olacağı tahmin ediliyor.  

Çistay Balık Şirketi ise 4,1 milyon ruble değerinde füme balık üretimine başlayacak ve Çistopol Zernoprodukt Şirketi de 5,2 milyon ruble yatırımla karabuğday ve bezelye işlemeye tesisleri kuracak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…