Anasayfa Duyurular Tataristandaki Türk şirketleri yerel hastanelere 6 milyon rublelik yardım yaptı
Duyurular - Mayıs 7, 2020

Tataristandaki Türk şirketleri yerel hastanelere 6 milyon rublelik yardım yaptı

Tataristan ve ona komşu Başkortstan Cumhuriyetlerinde faaliyet gösteren Türk şirketleri bu iki cumhuriyetteki yedi hastaneye 6 milyon rublelik tıbbi malzeme bağışında bulundu.

Tataristan ve Başkortstan Cumhuriyetlerinde çalışan Türk şirketleri koronavirüse karşı mücadelede güzel bir etkinliğe imza attı.

Türkiye’nin Kazan Başkonsolosluğu koordinasyonunda bu iki cumhuriyette faaliyet gösteren Türk şirketleri kendi aralarında 6 milyon ruble para toplayarak maske, tıbbi temizlik ürünleri, koruyucu giysi satın aldı ve yaklaşık iki tırlık yardımı Tataristan ve Başkortstandaki 7 hasteneye göndermek üzere Kazan Başkonsolosluğuna topladı.

Tataristanlı gazetecilerle bir basın toplantısı düzenleyen Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan toplanan tüm yardım malzemelerinin  gelecek Salı günü koronavirüs ile mücadelede daha ön planda olan hastanelere ulaştırılacağını kaydetti.

Erikan koronavirüse karşı mücadele etmek için yardımda bulunan tüm Türk şirketlerine teşekkür ederek, Tataristan bizim evimiz. Tataristan bir de burda yaşayan Türk vatandaşlarının da evi. Bizim yaşadığımız topraklarda bir sorun var ise biz de buna duyarlı olmak zorundayız, dedi.

Bu yardımların nasıl olduğunun hiç bir önemi olmadığının altını çizen İsmet Erikan, bu yardımın olmasının bir önemi olduğunu kaydetti.

Başkonsolos konuşmasında, nasıl ki Türklerin buralarda zor durumda olduğu dönemlerde bu yönetimler bizim yanımızda olduysa, bu zor günlerde bizler sizlerin yanında olma gayreti içindeyiz, ifadesine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…