Anasayfa Duyurular Tataristan’daki Türk işadamlarının tıbbi yardım malzemeleri Kazan hastanelerine teslim edildi
Duyurular - Mayıs 12, 2020

Tataristan’daki Türk işadamlarının tıbbi yardım malzemeleri Kazan hastanelerine teslim edildi

Türkiye’nin Kazan Başkonsolosluğu Tataristan ve Başkortstan Cumhurriyetleri’nde faaliyet gösteren Türk işadamlarının topladığı tıbbi yardım malzemelerini başkent Kazan’daki hastanelere teslim etti.

Bugün Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan toplanan tüm yardım malzemelerinin bir kısmını ilk önce başkent Kazan’da bulunan Cumhuriyet Klinik Hastanesine giderek hastanenin başhekimi Rafael Şavaleyev’e teslim etti.

Hastane önünde düzenlenen görüşmede Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan bugün bir kaç tane güzel olayı birden yaşadıklarını söyledi.

“Önce burada çalışan sağlık çalışanlarını biz yürekten kutluyoruz. Çünkü çok ağır koşullarda çalışıyorsunuz. Ve bu zor koşulları biraz kolaylaştırmak için bizim size küçük bir katkımız olursa biz çok mutlu oluruz. Ayrıca bugün hemşireler günü. Biz tüm hemşireleri yürekten tebrik ediyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Bir de bugün sizin doğum gününüz. Size sağlık diliyorum ve hem memlekete hem insanlara yardımcı olun”, dedi.

Başhekim Rafael Şavaleyev de konuşmasında böyle ilgilerinden dolayı Kazan Başkonsolosu ve tataristan’daki Türk işadamlarına teşekkürlerini iletti.

“Biz her zaman böyle kardeşçe desteği hissediyoruz. Hastanemizde 1300’den fazla hemşire çalışıyor. Sizin tebrikleri biz onlara da ileteceğiz, çok teşekkür ederiz”, dedi.

Başhekim Türktatar.com muhabirini sorularını cevaplayarak Türk işadamlarının koronavirüse karşı mücadelede yaptıkları böyle yardımın tam da zamanında yetiştiğini kaydetti.

“Türk kardeşlerimiz bizi kendileri buldular. Ve kendileri yardım etmek istediklerini belirterek nasıl bir yardımda bulunabiliriz dediler. Biz de koruyucu giysilere, gijyen ürünleri, maskelere ihtiyacımız olduğunu söyledik. Bugün de gelip toplanan malzemeleri bize teslim ediyorlar. Ben onlara çok teşekkür ediyorum. Biz hep birlikte koronavirüsü yeneceğiz”, diye konuştu.

7 Mayıs’ta Tataristanlı gazetecilerle biraraya gelen Başkonsolos İsmet Erikan, koronavirüse karşı mücadele etme amacıyla Tataristan ve Başkortstan Cumhuriyetlerinde faaliyet gösteren Türk işadamlarının iki cumhuriyet hastenelerine teslim edilmek için 6 milyon ruble tutarında tıbbi malzemeler topladığını söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Kazan’daki atık su arıtma tesislerinin yeniden inşası %84 tamamlandı

Bu yıl, “Volga’nın İyileştirilmesi” federal projesi kapsamında KazanR…