Anasayfa Duyurular Tataristan’da üç yeni koronavirüs vakası tespit edildi
Duyurular - Mart 26, 2020

Tataristan’da üç yeni koronavirüs vakası tespit edildi

Tataristan'da son 24 saatte koronavirüs enfeksiyonu ile üç yeni enfeksiyon vakası ortaya çıktı. Virüse yakalananların hepsinin de yabancı ülkelere gidip gelenler olduğu kaydedildi.

Tataristan Cumhurbaşkanı’nın basın servisi başkanı Liliya Galimova verdiği demeçte, tüm enfeksiyon kapan insanların İsviçre, Fransa ve İspanya’ya gidip gelen Tataristan’lılar olduğunu söyledi.

Şu anda hastaların ikisi Kazan’daki Bulaşıcı Hastalıklar Hastanesinde, diğeri de Çallı şehrindeki hastanede tedavi görüyorlar.

Galimova sözlerine göre, hastaların durumu tatmin edici. Onların ateşi ve semptomları yok.

“Hastaneye kaldırılan kişilerle temasa geçen herkes tıbbi gözetim altındalar. Aynı uçakta gelen tüm yolcular da kontrol altında. Doktorlar hastaların iyileşmesi ve ailelerine geri dönmeleri için gerekli tüm yardımları sağlıyor”dedi.

Böylece, Tataristan’daki toplam COVID-2019 enfeksiyonu vakası 10’a ulaştı.

Daha önce, Zenit-Kazan Voleybol Kulübünün oyuncusu ve Fransız Milli Takımı sporcusu Erwin Ngapet’te koronavirüs tespit edilmişti.

21 Mart’ta, beş hastalık vakasının tespit edildiği ve 24 Mart’ta başka bir vakanın açıklandığı öğrenildi. Daha önce tespit edilen tüm enfeksiyon vakaları dışardan geldiği kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Türkiye, 2020 ve 2021’in ilk 2 ayında 17 milyon turist ağırladı

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında güvenli turizm uygulama…