Anasayfa Ekonomi Tataristan’da Ozon işletmelerin giderlerini optimize etmenin yollarını buldu
Ekonomi - Ocak 2, 2021

Tataristan’da Ozon işletmelerin giderlerini optimize etmenin yollarını buldu

Ozon’da her gün ülkenin her yerinden alıcılar Tataristanlı üreticiler ve satıcılar da dahil olmak üzere 180 binden fazla sipariş veriyor.

İnternet Ticaret Şirketleri Derneği’ne göre, 2020’nin ilk 6 ayında Rusya’da ilk kez online alışverişlerin toplam perakende ciro içindeki payı % 10’u geçti. Bu pay 2020’nin sonunda , e-ticaret pazarının % 44,3’lük rekor bir büyüme ile 2,9 trilyon Ruble’ye ulaştı.

Ozon ile işbirliğine başlamak için bir şirketin veya bir girişimcinin siteye kaydolması gerekir. Satıcı, hangi malları ve hangi hacimde siteye getireceğine, hangi fiyata satacağına kendisi karar verir. Malların sahibi olarak kalır ve satıldıktan sonra ödemeleri satış komisyonu ve lojistik maliyetleri düşülerek geri kalanını alır.

Büyük organizasyonlarda, tüm satış döngüsü genellikle satış şirketinin ayrı bir çalışanı tarafından denetlenir. Görevleri ise;

elektronik belge yönetimi yapar

fotoğraflar ve ürün açıklamaları içeren kartlar hazırlar

depolara teslimatları planlar

envanter dengelerini analiz eder

sitedeki ürünleri tanıtır

müşteri yorumlarına yanıt verir

raporla yapar

Ayrıca, sorumlu kişi  çevrimiçi platformun komisyon ve indirimlerini dikkate alarak alıcılar için nihai fiyatın oluşturulmasını belirler. Ek olarak, bu tür bir çalışanın işlevleri, kendi şirketinin ticaret politikasını ayarlamak için fiyatların analizini ve rakiplerin fiyat aralığına bakıp kazançlı olarak bir net fiyat ortaya çıkartır ürünler için.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…