Anasayfa Emlak Tataristan’da Ocak ayında sosyal konut kredilerinde keskin bir artış kaydedildi
Emlak -

Tataristan’da Ocak ayında sosyal konut kredilerinde keskin bir artış kaydedildi

Bu yılın ilk ayında, Tataristan’ın Rosreestr Kurumu yaklaşık 700 sosyal konut kredisi kaydettirdi. Geçen yılın Ocak ayına göre bu rakam %36 daha yüksek.Ayrıca, Tataristan sakinleri aktif olarak sosyal konut kredisi ile arsalar satın alıyor: Ocak 2022’de 2,4 bin bu tür arsa kaydedildi.

Tataristan Cumhuriyeti Rosreestr Ofisi Başkan Yardımcısı Lilia Burganova “Geçen yıl Ocak ayında arsalar için sosyal konut kredisinde keskin bir artış olduysa, bu yıl yeni konut binaları için böyle bir artış gözlemlendi. Şehir dışı gayrimenkul talebi hala açıktır”, dedi.

Onun sözlerine göre, diğer gayrimenkul türleri için sosyal konut kredisi işlemlerinde geçmiş ve bu yılın göstergelerini karşılaştırırsak, dinamikleri tüm konutlar için artı işaretiyle görülüyor.

Burganova, örneğin, daireler için sosyal konut kredisi sayısı yüzde 17, konut dışı binalar için yüzde 18, park yerleri için yüzde 37 arttı. Toplamda, verilerimize göre, bu yıl Ocak ayında bir önceki yıla göre yüzde 12 daha fazla olan 7,3 binin üzerinde sosyal konut kredisi kaydedildi, dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…