Anasayfa Yatırım Tataristan’da en çok hangi şirketler kapandı

Tataristan’da en çok hangi şirketler kapandı

2020 yılında Tataristan’da şirket sayısı yüzde 6 azaldı. Antireyting liderleri de kumar ve piyangolar alanında çalışan şirketler oldu. 

SKB Kontur tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2020 yılında Tataristan’da şirket sayısı 195 binden 184 bin işletmeye düştü.  

Uzmanlar Ekim-Aralık 2020 tarihinde yüzde 3 düşüş kaydetti. Aynı zamanda, 2019’un tamamı için Tataristan Cumhuriyeti’ndeki işletme sayısı yüzde 2 azalmıştı. 

Araştırmacılar 2020’nin ikinci yarısında şirket sayısındaki maksimum azalmanın bireysel girişimcilerin tasfiyesi ile ilişkili olduğunu söylüyor ve bunların yüzde 7 azalarak 96,2’den 89,2 bine düştüğünü kaydediyor. 

SKB “Kontur” pandemiden en çok etkilenen sektörler arasında kumar ve piyango alanındaki şirketlerin olduğunu bildirdi. Bu alanda şirketlerin sayısı yüzde 64 azalma gösterdi. 

“Bu pazarın temsilcilerinin yarısından fazlası çalışmayı bıraktı. İstatistikler kriz zamanlarında insanların eğlence harcamalarını kestiklerini ve temel ürünleri tercih ettiklerini doğruluyor” deniliyor araaştırma çalışmasında. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…