Anasayfa Duyurular Tataristan’da 5 koronavirüs vakası teyit edildi
Duyurular - Mart 21, 2020

Tataristan’da 5 koronavirüs vakası teyit edildi

Tataristan’da 5 koronavirüs vakası olduğu resmen açıklandı. Virüsü taşıyanların hepsi de yabancı ülkelere gidip gelen Rusya vatandaşları.

Tataristan’da doktorlar Fransa, İsviçre ve İspanya’ya gidip gelen 4 Tataristanlı ve biri de Rusya’nın diğer bölgesinden gelen toplam 5 insanda koronavirüs buldu.

Tatar-inform.ru ajansı haberine göre koronavirüslü vatandaşlar şu anda doktorların gözetiminde cumhuriyetin bulaşıcı hastalıklar hastanesinde bulunuyor.

Fransa’dan gelen iki vatandaş havaalanından direkt hastaneye getirilmiş. Diğer üç hasta da İsviçre ve İspanya’dan döndükten sonra kendilerini izole ederek evlerinde kalmış. Onlar da şu anda hastaneye kaldırılmış.

Yetkililer hastaların tıbbi gözetim altında alındıklarını ve onların kendilerini iyi hissettiklerini, durumlarının tatmin edici olduğunu, ateşlerinin olmadığını ve hastalığın hafif bir şekilde geçtiğini kaydetti.

Rospotrebnadzor Kurumu bilgilerine göre Rusya’da  koronavirüse yakalanan 253 hasta bulunuyor. Onların çoğu Moskova ve Sankt Petersburg’da.

Haberin orjinal hali : https://www.tatar-inform.ru/news/society/21-03-2020/v-tatarstane-podtverzhdeno-5-sluchaev-koronavirusa-vse-zavoznye-5730731

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Yetkililer Volga arabaları üretme planlarını açıkladılar. K30 crossover’ı nasıl olacak?

Rusya’da her yıl 100 bin Volga arabası üretmek istiyorlar. Volga K30 crossover, yeni…