Anasayfa Duyurular Tataristan’da 30 bin kişiye ulaşacak “eve teslim” iftarı başladı
Duyurular - Nisan 24, 2020

Tataristan’da 30 bin kişiye ulaşacak “eve teslim” iftarı başladı

Tataristan'da koronavirüs ile ilgili duruma rağmen, 24 Nisan Cuma günü, Cumhuriyet İftarı başlıyor. Tataristan Müftülüğü koronavirüe karşı alınan mücadeleyi sağlamak için iftarın tek bir günde değil, Ramazan ayı boyunca "eve teslim" formatında yapılacağını duyurdu.

Tataristan Türkiye’de olduğu gibi 23 Nisan akşamından itibaren Ramazan ayına girdi. Ama koronavirüs salgını nedeniyle camilerde ilk teravihler okunmadı. İftarlar da evlerde yapılacak.

Daha önce 7 kez Cumhuriyet İftarı düzenleyen Tataristan Müftülüğü bu yıl etkinliği farklı bir şekilde yapacağını duyurdu.

24 Nisan’dan itibaren 8. Cumhuriyet İftarı da tek bir günde değil, Ramazan ayı boyunca “eve teslim” formatında yapılacak ve cumhuriyetin 30 bin insanı için hazırlanacak.

Alınan bilgiye göre, Ak Bars Arena Stadyumu ve Tugan Avılım Ulusal Turizm Kompleksinde her gün bin kişilik iftar setleri hazırlanacak ve muhtaçlara dağıtılmak üzere Kazan camilerinin ve Tataristan bölgelerinin imamlarına teslim edilecek. Bu etkinlik 30 gün boyunca düzenlenecek ve böylece 30 bin insana iftar setleri teslim edilmiş olacak.

Organizatörler iftar setleri üretimi ve teslimatında koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasını önlemek için tüm önlemleri alacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’ın bütçesine yabancı işçilerden 790 milyon ruble vergi

Tataristanlı milletveekilleri parlamentonun 15. oturumda cumhuriyetteki işgücü piyasasının…