Anasayfa Turizm Tataristan’a yabancı turistler ne zaman gelecek?
Turizm - Mayıs 19, 2020

Tataristan’a yabancı turistler ne zaman gelecek?

Geçen yıl Tataristan’a 3 milyon 600 bin turist geldi. En çok turist gönderen ülkeler arasında Türkiye, Almanya, Çin, İngiltere ve İran oldu. Bu yıl Tataristan turizmi geçen yılki başarıyı yakalayabilecek mi?

Tataristan Devlet Turizm Komitesi Başkanı Sergey İvanov koronavirüs pandemisiyle ilişkili krizden sonra Tataristan turizm endüstrisinin yeniden canlandırılması üç aşamada gerçekleşeceğini söyledi.

İvanov, Tataristan turizm sektöründeki iyileşmelerin bu yılın sonundan daha erken bir tarihte gerçekleşeceğini sanmıyorum. Belki sadece 2021’de iyileşme hissedilecek,dedi.

Bazı Avrupa ülkeleri prensip olarak hatta Avrupalı ​​turistlere bile sınırlarını kapattığını kaydeden İvanov, İspanya ülkesine Fransa ve Almanya’dan gelen turistleri kabul etmiyor. Bazı ülkeler daha olumlu bakıyor, ifadesine yer verdi.

“Koronavirüsün yayılması ile ilgili sorun çok ciddi. Hepimiz herhangi bir ülke için ana enfeksiyon vakalarının dışarıdan geldiğini anlıyoruz.

Doğal olarak, herkes bundan mümkün olduğunca kaçınmaya çalışacak. Ben şahsen uluslararası turizmin en son olarak açılacağını düşünüyorum”, dedi.

Sergey Ivanov Tataristan’da turizmin son birkaç yıldır bölgede istikrarlı bir şekilde büyüme gösterdiğini hatırlattı.

Onun sözlerine göre, geçen yıl Tataristan’ı 3 milyon 600 bin turist ziyaret etti. En çok Rusya bölgelerinden ziyaretçi geldi. En fazla yabancı turist beş büyük ülke Çin, Almanya, İngiltere, Türkiye ve İran’dan geldi, dedi.

foto: tatar-inform.ru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Yetkililer Volga arabaları üretme planlarını açıkladılar. K30 crossover’ı nasıl olacak?

Rusya’da her yıl 100 bin Volga arabası üretmek istiyorlar. Volga K30 crossover, yeni…