Anasayfa Turizm Tataristan’a turist akışı normalleşmeye başladı
Turizm - 2 hafta önce

Tataristan’a turist akışı normalleşmeye başladı

Temmuz’da Tataristan'a turist akışı 2019'un üçte biri oranında iyileşti. Tataristan Cumhuriyeti Devlet Turizm Komitesi Başkanı Sergey Ivanov, 30 Temmuz'da düzenlediği basın toplantısında bunun hakkında konuştu

“Kriz öncesi göstergelere dönmedik. Temmuz ayında turist akışı 2019 seviyesinin yüzde 30’una ulaştı. Cumhuriyete mümkün olduğunca çok sayıda misafir çekmek için her türlü çabayı gösteriyoruz. Sayıları daha sonra göreceğiz, şimdi turistlerin akışını tahmin etmek çok zor ”dedi. 

Tataristan Cumhuriyeti Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Ramil Miftahov’a göre, durum Tataristan’a örgütlü grupların gelişiyle daha iyi değil. 

“Bugün ana yük B2C programı kapsamındaki fiziksel kişiler değil. Çok az organize grup var. Eğer cumhuriyete organize turist akışının hacmi hakkında konuşursak, Temmuz ayı sonuna kadar geçen yılki seviyenin yüzde 10-15’i kadardır ”dedi. 

Tataristan Cumhuriyeti ve Kazan Otelleri Birliği Başkanı Gulnara Safina, Haziran ayında otellerin doluluk oranının yaklaşık yüzde 15 olduğunu, Temmuz ayında yüzde 30’a ulaştığını söyledi.  

“Temmuz ayında aktivite biraz arttı. Geçen ay Temmuz ayında ortalama aylık kullanım yüzde 75’e kıyasla yüzde 30’a ulaştı. “ 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Yerli iş makinesi ekskavatör görücüye çıktı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açı…