Anasayfa Ekonomi Tataristan yeni inşaa edilmiş konutların tesliminde Rusya’nın ilk 5 bölgesi arasında
Ekonomi - Nisan 9, 2021

Tataristan yeni inşaa edilmiş konutların tesliminde Rusya’nın ilk 5 bölgesi arasında

“Dom.RF” Devlet Kurumu çok katlı konutların inşa edilip sahiplerine teslim edilmesinde lider bölgelerin isimlerini açıkladı. 

Kurum uzmanları 1 Nisan 2020’den 1 Nisan 2021’e kadar 1 milyon metrekarenin üzerinde olduğu 20 bölgede konut sektöründeki durumu analize etti. 

men Bölgesi kalkınma aktivitesi yüksek bölgeler arasında lider konuma geldi. Bölgede son 12 ayda başlatılan proje hacmi, tamamlanan proje hacmini 1,4 kat aştı.  

İkinci ve üçüncü sıralar yeni projelerin hacminin konut işletmeye alma hacmini 1,3 kat aştığı Moskova ve Udmurtia Cumhuriyeti tarafından paylaşıldı.  

Yüksek kalkınma aktivitesi olan bölgeler arasında Dom.RF, Başkortstan ve Voronej bölgesini (1,2 kat fazla) ve Tataristan ve Perm Bölgesi’ni (1,1 kez) örnek gösterdi. 

Tataristan Cumhuriyeti İnşaat Bakanlığı’na bilgisine göre bu yıl 1 milyon 200 bin metrekarenin ticari imar yoluyla işletmeye alınması gerekiyor. Buysa 164 apartman 

Bugüne kadar 52 yeni apartmanın inşaatı tamamlandı. Genel olarak inşaatçılar, Tataristan’da bu yıl 2 milyon 670 bin metrekare olan yıllık konut planının yüzde 33’ünden fazlasını sahiplerine teslim ettiler.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

“Sputnik V” aşısı ile 20 milyon Rusya vatandaşı açılandı

Rusya’nın Rospotrebnadzor Kurumu Başkanı Anna Popova, yaklaşık 20 milyon Rusya vatandaşını…