Anasayfa Yatırım Tataristan Ulusal Bankası Tataristan vatandaşlarının hesaplarında tuttukları miktarı açıkladı
Yatırım - Şubat 14, 2022

Tataristan Ulusal Bankası Tataristan vatandaşlarının hesaplarında tuttukları miktarı açıkladı

2022’nin başı itibariyle Tataristan vatandaşlarının banka hesaplarında yaklaşık 743,7 milyar ruble bulunuyor. Tataristan Cumhuriyeti Ulusal Bankası’nın basın servisi, yıl içinde bu miktarın % 12.2 arttığını kaydetti.

Daha önce olduğu gibi, Tataristanlılar ruble mevduatını tercih ediyor. Ruble mevduatları tüm fonların yüzde 84,9’unu veya 631,5 milyar rubleyi oluşturuyorlar. Yıl içinde miktar yüzde 10,8 arttı. Aynı zamanda, döviz mevduatı da yüzde 20,7 artarak 112,1 milyar rubleye eşdeğer bir miktara ulaştı.

Tataristan Ulusal Bankası Genel Müdürü Marat Şarifullin “Banka mevduatları popüler bir tasarruf aracı olmaya devam ediyor. Garantili bir getirileri var, üzerlerinde depolanan para devlet tarafından 1,4 milyon rubleye kadar ve bazı durumlarda 10 milyon rubleye kadar sigortalanıyor. Ek olarak, bugün bankaya gitmeden uzaktan uygun bir depozito seçebilirsiniz ”dedi.

Tataristan’daki tüzel kişilerin mevduatlarındaki fon hacmi, yılda yüzde 26 artarak 570.5 milyar rubleye ulaştı. Bireysel girişimcilerin hesaplarındaki fonlar yüzde 18,7 artarak 23 milyar rubleye rubleye yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’daki lojistik merkezlerine 9,4 milyar RUB yatırım yapıldı

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti Yatırım Geliştirme Ajansı başkanı Talia Minull…