Anasayfa Yatırım Tataristan Ulaştırma Bakanı Türkiye Makine İmalatçıları Birliği heyetini kabul etti
Yatırım - Mart 6, 2021

Tataristan Ulaştırma Bakanı Türkiye Makine İmalatçıları Birliği heyetini kabul etti

RF Tataristan Cumhuriyeti Ulaştırma ve Yollar Bakanı Ferit Hanifov makamında Türkiye Makine İmalatçıları Birliği’nden (MİB) bir heyeti kabul etti. 

Görüşmeye Türkiye Cumhuriyeti Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan, Türkiye Makine İmalatçıları Birliği ve Simge Grubu temsilcileri Emre Gencer, Sadık Aytkin ve Ali Dirikol katıldı.  

Görüşmede aynı zamanda başta Tatavtodor, Alekseevskdorstroy, Tatneftedor, Volga-Avtodor, Volgadorstroy, Kazdorstroy olmak üzere, Tataristan’ın önde gelen karayolu kuruluşlarının başkanları da yer aldı. 

Türkiye konukları asfalt beton santralleri de dahil olmak üzere yol yapım organizasyonları için Türkiye’de üretilen makine ve ekipmanları tanıttı. 

Tataristanlı yetkililer de işletmeleri, yol çalışmalarının performansında yeni teknolojilerin kullanımı hakkında bilgi verdi. 

Bakan Ferit Hanifov bu tür görüşmelerin önemi ve perspektifine dikkat çekti. Ve daha fazla işbirliği ihtiyacını vurguladı.  

Görüşme sonunda konuk yetkililer Tataristan karayolu endüstrisi temsilcilerini tecrübe alışverişi için Türkiye’ye davet etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…