Anasayfa Ekonomi Tataristan Tarım Bakanı İstanbul’da Dünya Helal Zirvesi’ne katıldı
Ekonomi - Kasım 30, 2021

Tataristan Tarım Bakanı İstanbul’da Dünya Helal Zirvesi’ne katıldı

RF Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı – Tarım ve Gıda Bakanı Marat Zyabbarov İslam İşbirliği Teşkilatı’na bağlı İslam Ülkeleri Standartları ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) ve Discovery Events işbirliğinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Dünya Helal Zirvesi’ne konuşmacı olarak katıldı. 

Tatarstanturkey instagram sayfası haberine göre, Tataristan Cumhuriyeti Saba Belediye Başkanı Rais Minnihanov başta olmak üzere Tataristanlı şirket temsilcileri de heyette yer aldılar. 

Zirveye eş zamanlı olarak düzenlenen 8. OIC Halal Expo 2021’e Tataristan’daki helal gıda ürünlerini üreten şirketler katıldı.  

Tataristan standının yoğun ilgi gördüğü fuar kapsamında Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı – Tarım ve Gıda Bakanı Marat Zyabbarov Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Helal Akreditasyon Kurumu Başkanı Zafer Soylu, Dünya Helal Zirvesi Konsey Başkanı Yunus Ete, Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çelen, Modern Çikolata Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tayyar ile verimli görüşmeler gerçekleştirdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Yetkililer Volga arabaları üretme planlarını açıkladılar. K30 crossover’ı nasıl olacak?

Rusya’da her yıl 100 bin Volga arabası üretmek istiyorlar. Volga K30 crossover, yeni…