Anasayfa Ekonomi Tataristan serbest ticaret bölgesi kurmayı teklif etti
Ekonomi - Temmuz 23, 2020

Tataristan serbest ticaret bölgesi kurmayı teklif etti

Tataristan Cumhuriyet İş Dünyası Ombudsmanı’nın resmi açıklamsına atıfen Rus haber ajansı İnterfaks’a göre, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Rusya Federasyonu Maliye Bakanı Anton Siluanov’a mektupla başvurarak Tataristan’da serbest ticaret bölgesi oluşturma olasılığını ele alınmasını önerdi.

Söz konusu resmi açıklamada, “Cumurbaşkanı Minnihanov’a göre, Tataristan gümrüklü bir bölgenin oluşturulması için gerekli tüm koşullara sahip olmakta: lojistik altyapısının yüksek derecede hazırlanması, optimum coğrafi konum, cumhuriyet yetkililerinin desteği” diye dikkat çekildi.

Habere göre, Minnihanov, Tataristan’da, sınır ötesi internet ticareti için Rusya’da ilk В2В2С bölgesinin “Tataristan Cumhuriyeti arazisinde özel bir serbest ekonomik bölge deneyi çerçevesinde kurularak”oluşturulmasını önerdi.

Açıklamada, “Uzmanlara göre, B2B2C bölgesine giren tüm ürünler için yüzde 6,5’lik tek bir gümrük oranının getirilmesiyle, bütçe gelirleri posta işlemlerinde ithalat işlenirken yılda 17 milyar rublenin üzerine çıkabilir.” denildi.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/rf-tataristan-serbest-ticaret-bolgesi-kurmayi-teklif-etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

“Sputnik V” aşısı ile 20 milyon Rusya vatandaşı açılandı

Rusya’nın Rospotrebnadzor Kurumu Başkanı Anna Popova, yaklaşık 20 milyon Rusya vatandaşını…