Anasayfa Duyurular Tataristan Müftülüğü “Ramazan – iyi işler ayı” Hayır Maratonunun ilk sonuçlarını açıkladı
Duyurular - Mayıs 26, 2020

Tataristan Müftülüğü “Ramazan – iyi işler ayı” Hayır Maratonunun ilk sonuçlarını açıkladı

Ramazan'ın gelişiyle Tataristan Müftülüğü tarafından ilan edilen iyi işler ayı ağır hasta çocukların tedavisi, yoksul ailelere gıda yardımı ve bir caminin restorasyonu için para toplamayı mümkün kıldı.

Yardım maratonu çerçevesinde Tataristan’ın farklı bölgelerinden ağır hasta 12 çocuk tedavi masraflarını karşılamak için mali yardım aldı. Bu paralar serebral felç, hipertansiyon-hidrosefali sendromu ve vasküler pleksus kisti gibi tanılara karşı mücadelede onlara yardımcı olacak.

Bu yıl Tataristan’da 8. Cumhuriyet İftarı korronavirüs salgını nedeniyle onlaine şekilde düzenlendi. Organizatörler bu salgında güvenliği sağlamak için, iftarı “eve teslim” formatında uyguladı ve sadece nüfusun muhtaç kategorilerine odaklandı.

30 gün içinde Tataristan 40 bölgesinde, Başkentin  60 camisinde ve 10 sosyal kurumda ihtiyacı olan 30 bin kişiye iftar seti teslim edildi.

İftar setlerinin hazırlanması için 7 ton et, 5 ton sebze, 4 ton meyve, 1 ton tahıl, 1 ton makarna, 18 bin yumurta, 4.5 ton şekerleme ürünleri satın alındı.

Kutsal Ramazan ayu boyunca Müslümanlar, Yutazı Bölgesinde yer alan Eski Karazirek köyünde yanan camiyi yeniden inşa etmek için 1 milyon ruble para yardımı toplamayı da başardılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Türkiye’nin ilk fosil ormanı UNESCO listesi yolunda

2013 yılında Türkiye’nin “ilk” fosil ormanı ilan edilen Hoçaş Fosil Orma…