Anasayfa Entertainment Culture Tataristan Milli Kütüphanesi yıl içinde 565 bin kişiyi kabul etti ve 2,2 milyon kitap ödünç verdi
Culture - Mart 29, 2022

Tataristan Milli Kütüphanesi yıl içinde 565 bin kişiyi kabul etti ve 2,2 milyon kitap ödünç verdi

Kitap ödünç vermenin yeniden başlamasından bu yana, RF Tataristan Milli Kütüphanesi 36.000’den fazla kütüphane kartı ve 2,2 milyondan fazla basılı ve elektronik kitap hizmeti gösterdi.

Kurumun basın servisine göre, kütüphane hizmetlerinden yararlanan ve 300 binden fazla kitabı eve götüren okuyucular, yayın alımında yaklaşık 120 milyon ruble tasarruf edebildi.

Milli Kütüphanesinde otomasyon sistemi ödünç verme sürecini basitleştirdi: artık bir kütüphaneciye başvurmadan özel bir terminal kullanarak bir kitap alınabiliyor. Bunun için okuyucunun kitabı kutuya koyması ve ilk ziyarette kayıt masasında verilen kütüphane kartını taraması gerekir.

Yıl boyunca kütüphane 565 bin kişi tarafından ziyaret edildi, 1200’den fazla etkinlik ve 1000’den fazla gezi düzenlendi, konferanslar, ustalık sınıfları, uluslararası ve tüm Rusya festivalleri her gün kütüphanenin kendi bünyesinde düzenleniyor.

Bu etkinlikler sergi ve konferans salonları, proje oluşturma çalışmaları için iki oditoryum, açık teras ve diğerlerini içeren kütüphane binasının olanakları ile kolaylaştırılmıştır.

2020’de kütüphanenin yenilenmiş bir binaya taşındığını ve okuma odalı geleneksel bir kitap deposundan yaratıcı toplantılar, eğitim oturumları, bilimsel tartışmalar ve müzik sunumları için gelişmiş bir platforma dönüşmüştü.

Tataristan Cumhuriyeti Milli Kütüphanesi her gün 9:00 – 21:00 saatleri arasında açıktır.

Kaynak: kzn.ru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’daki lojistik merkezlerine 9,4 milyar RUB yatırım yapıldı

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti Yatırım Geliştirme Ajansı başkanı Talia Minull…